PlusLiga: Asseco Resovia zostaje w grze o play–off!

Siatkarze MKS Będzin przegrali z Asseco Resovią 1:3 w meczu 29. kolejki PlusLigi. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu podopieczni trenera Andrzeja Kowala pozostali w grze o play–off.

Siatkarze Asseco Resovii mieli w Sosnowcu wykorzystać potknięcia rywali w walce o czołową szóstkę tabeli. Jastrzębski Węgiel przegrał 2:3 ze Stocznią Szczecin, a Indykpol AZS Olsztyn stracił punkt w wygranym 3:2 spotkaniu z GKS Katowice. Podopieczni Andrzeja Kowala mogli zrównać się punktami z drużynami z Olsztyna i Jastrzębia-Zdroju.

Jak pokazał pierwszy set, siatkarze MKS Będzin – zajmujący miejsce w strefie zagrożonej grą w barażu – wcale nie zamierzali ułatwiać rywalom zadania. Już na początku Rafael Araujo Rodrigues dwukrotnie zaskoczył rywali zagrywką (5:3), a w dalszej części seta przewaga gospodarzy wzrosłą do pięciu oczek (14:9, 18:13). Po ataku Marcina Walińskiego gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:22, mimo to siatkarze z Rzeszowa odrobili straty, doprowadzili do rywalizacji na przewagi, nie byli jednak w stanie wygrać tej wojny nerwów. As serwisowy Araujo Rodriguesa przesądził o zwycięstwie gospodarzy 28:26.

Druga partia przebiegała pod znakiem przewagi przyjezdnych (7:11, 15:19), dobrze grających blokiem i skutecznie w ataku. Będzinianie długo gonili wynik i dopięli swego w końcówce, po dwóch skutecznych atakach Araujo Rodriguesa (21:21). Tym razem jednak kluczowe akcje padły łupem graczy Asseco Resovii. Skuteczne ataki Jakuba Jarosza i  Aleksandra Śliwki przyniosły decydujące punkty (23:25).

Dwie kolejne odsłony nie przyniosły już większej dramaturgii. W trzeciej wyrównana walka trwała do stanu 13:13, później seria sześciu wygranych piłek (13:19) właściwie przesądziła o zwycięstwie zespołu z Rzeszowa. Wynik seta na 19:25 ustalił Jarosz. W czwartej – przyjezdni już na początku rozbili rywali zagrywką; punktowali w ten sposób Jarosz (1:4) oraz Thibault Rossard (2:6). W ten sposób właściwie ustawili sobie przebieg seta, w dalszej części powiększając przewagę (6:11, 13:20). Spotkanie asem serwisowym zakończył Dawid Dryja (16:25). MVP: Jakub Jarosz.

MKS Będzin – Asseco Resovia 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

MKS: Rafael Araujo, Bartłomiej Grzechnik, Jakub Peszko, Artur Ratajczak, Jonah Seif, Marcin Waliński – Michał Potera (libero) oraz Rafał Faryna, Złatan Jordanow, Jan Klobucar, Mateusz Kowalski, Łukasz Kozub.
Asseco Resovia: Barthelemy Chinenyeze, Dawid Dryja, Jakub Jarosz, Michał Kędzierski, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka – Mateusz Masłowski (libero) oraz Dominik Depowski, Łukasz Perłowski, Paweł Rusek, Jochen Schoeps, Lukas Tichacek.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 29. kolejki PlusLigi:

2018-04-04: Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 18:25)
2018-04-06: Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)
2018-04-07: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 11:15)
2018-04-07: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 25:23, 19:25, 21:25, 11:15)
2018-04-07: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25)
2018-04-08: ONICO Warszawa – Cuprum Lubin (niedziela, 20.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-09: Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie (poniedziałek, 18.00; transmisja – Polsat Sport).