WTA w Charleston: Bertens i Goerges zmierzą się w finale

Holenderka Kiki Bertens i Niemka Julia Goerges zagrają w finale tenisowego turnieju WTA w amerykańskim Charleston (pula nagród 800 tys. dolarów).

W półfinale rozstawiona z numerem 12 Bertens pokonała turniejową "siódemkę" Amerykankę Madison Keys 6:4, 6:7 (2-7), 7:6 (7-5). W drugim meczu Goerges wygrała z Łotyszką Anastasiją Sevastovą 7:6 (7-5), 6:3.

Z powodu intensywnych opadów deszczu półfinały w Charleston w singlu zostały przełożone z soboty na niedzielę. Późnym wieczorem czasu polskiego rozegrany ma zostać finał.

W sobotę ze względu na opady organizatorzy kilkakrotnie przesuwali godzinę rozpoczęcia rywalizacji. Rozstawiona z "piątką" Goerges i Sevastova wyszły nawet na kort, ale przy stanie 4:4 spotkanie zostało przerwane i zawodniczki nie wznowiły gry tego dnia.

Impreza w Charleston to pierwszy w tym sezonie turniej WTA rozgrywany na kortach ziemnych. Żadna z półfinalistek nigdy wcześniej nie triumfowała w tych zawodach.

W pierwszej rundzie odpadła Magda Linette. Z kolei w grze podwójnej nie powiodło się Alicji Rosolskiej, która startowała w parze z Amerykanką Abigail Spears.