Znają się doskonale. Za czasów boksu amatorskiego byli kolegami z klubu PKB Poznań, stoczyli też trzy oficjalne pojedynki. I właśnie tutaj zaczyna się historia ich walki na Polsat Boxing Night: Noc Zemsty.
 
Na Mistrzostwach Polski Chudecki wygrał z Wrzesińskim, który nie pogodził się z werdyktem do dziś. "To była nasza ostatnia walka. Uważam, że ją wygrałem, Michał twierdzi inaczej. Dlatego nasz pojedynek w boksie zawodowym będzie akurat w Częstochowie, na Nocy Zemsty" - skomentował Wrzesiński.
 
Pięściarze w ringu wyjaśnią swoje utarczki, a żaden z nich nie chce być faworytem. Na dzisiaj więcej wiemy o Wrzesińskim, który niedawno zdobył zawodowe Mistrzostwo Polski w wadze lekkiej. Walczył regularnie, czego nie można powiedzieć o Chudeckim, który jest wielką niewiadomą. W Polsce nie boksował już trzy lata, z czego dwa spędził w Ameryce.
 
Chudecki sparował z Floydem Mayweatherem Jr. (50-0, 27 KO) przed walką z Mannym Pacquiao (59-7-2, 38 KO). "Imitowałem styl Filipińczyka, uczyłem się go na pamięć, aby jak najlepiej przygotować Floyda do walki. Jego team był ze mnie zadowolony. Teraz będę przygotowany najlepiej w karierze" - skontrował Chudecki.
 
 
 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)