Igrzyska Wspólnoty: 79-letni strzelec najstarszym debiutantem

Inne
Igrzyska Wspólnoty: 79-letni strzelec najstarszym debiutantem
fot. PAP

Urodzony 26 czerwca 1938 roku Kanadyjczyk Robert Pitcairn został w poniedziałek najstarszym w historii debiutantem w Igrzyskach Wspólnoty Narodów (Commonwealth Games). W australijskim Gold Coast występuje w strzelectwie, w konkurencji par z Nicole Rossingnol.

Pitcairn pobił rekord Angielki Doreen Flanders, która niedługo po 79. urodzinach uczestniczyła w rywalizacji w "bowls"; dyscyplina bliska np. curlingowi, zawodnicy toczą na zmianę lekko spłaszczone kule w taki sposób, aby umieścić je jak najbliżej celu. Flanders brała udział w Igrzyskach Wspólnoty w 2014 roku w Glasgow.

Do 1998 roku Pitcairn był pilotem (łącznie miał ponad 24 tysięcy wylatanych godzin na 65 różnych typach samolotów), zaś pod koniec listopada 1974 roku udaremnił próbę uprowadzenia samolotu podczas lotu z Winnipeg do Edmonton. Jeden z pasażerów nożem zaatakował stewardesę i zażądał, by skierowali się na Cypr. - Udało mi się go przekonać, abyśmy polecieli do Saskatoon - opowiadał Kanadyjczyk, dodając, że kiedy napastnik nieco ochłonął, porozmawiał z nim i całkowicie odwiódł od planu porwania maszyny.

Od swego syna Pitcairn dowiedział się, że został najstarszym debiutantem podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów.

- To nie ma takiego znaczenia, jestem po prostu wdzięczny, że tu się znalazłem i oczywiście dumny, ponieważ mogę w ten sposób przekazać starszym ludziom: wy też macie szansę na zrobienie czegoś, co sobie wymyślicie. Trzeba trenować i dbać o siebie, a wtedy jest szansa na sukces. Mój cel jest jeden - podium w Gold Coast - dodał.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie