Leon dogadany w nowym klubie! Prezes potwierdził transfer

Siatkówka
Leon dogadany w nowym klubie! Prezes potwierdził transfer
fot. Cyfrasport

Wilfredo Leon prawdopodobnie już niebawem przeniesie się do Włoch, a jego nową drużyną będzie Sir Safety Perugia. Prezes klubu poinformował, że transfer został dogadany.

Po czterech sezonach spędzonych w Kazaniu Leon przeniesie się do Perugii. Prezes włoskiego giganta Gino Sirci poinformował na łamach portalu Corriere dell’Umbria, że transfer siatkarza został zamknięty. Pozostaje jedynie czekać na oficjalne ogłoszenie.

Włodarz zaznaczył jednocześnie, że zamierza podjąć walkę o zatrzymanie w klubie Ivana Zaytseva mimo oświadczenia, które zawodnik wydał kilka dni temu dla portalu Corriere della Sera.

"Wszyscy wiedzą, że czuję się atakującym i chcę grać jako atakujący. Prezydent Sirci wiedział to, kiedy podpisywał ze mną kontrakt. (...) Klub przedłużył umowę z Aleksandarem Atanasijevicem po fantastycznym występie. Ze mną nikt nie podjął rozmowy. To Perugia podjęła decyzję, nie ja" - powiedział Zaytsev.

"Utrzymanie Zaytseva w Perugii stwarza pewien problem w kwestii budżetu, ale w naszym interesie jest zatrzymanie go. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, oczywiście w granicach ekonomicznych możliwości" - odpowiedział cytowany przez iVolley Magazine Sirci.

Leon osiągnął w Rosji bardzo wiele sukcesów. Zdobył cztery krajowe puchary, trzy Superpuchary i trzy mistrzostwa. Trzykrotnie wygrał także Ligę Mistrzów i raz triumfował w Klubowych Mistrzostwach Świata.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze