Remis po dwóch meczach finału I ligi siatkarek

W drugim meczu finałowym I ligi siatkarek Wisła Warszawa wygrała z Energą MKS Kalisz 3:1. Siatkarki ze stolicy wyrównały stan finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw na 1-1. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Kaliszu.

Pierwszy mecz zaszokował stołecznych kibiców. Triumfatorki fazy zasadniczej I ligi wyraźnie przegrały z ekipą z Kalisza i nie chodzi nawet o sam fakt porażki, ale o styl w jakim gospodynie uległy rywalkom 0:3.

Drugie starcie miało być dla siatkarek Wisły okazją do rehabilitacji i dwa pierwsze sety pokazały, że ambicja "Warszawskich Syren" została mocno podrażniona. Gospodynie rozpoczęły mecz od prowadzenia 8:0! Pierwszą partię wygrały gładko 25:13, drugą równie pewnie – 25:14. Trzecia odsłona była najbardziej zaciętą częścią tego meczu, zwieńczyła ją walka na przewagi, w której górą były przyjezdne (27:29). Gospodynie zdołały zamknąć mecz w czwartym, wygranym 25:21 secie. MVP: Mirjana Djurić.

Po dwóch meczach rozgrywanego w serii do trzech zwycięstw finału jest remis 1–1. W przyszły weekend rywalizacja przenosi się do Kalisza. Jeśli dwa kolejne spotkania nie wyłonią zwycięzcy, to piąte, decydujące spotkanie rozegrane zostanie w Warszawie.