UFC: St-Pierre odpowiedział na wyzwanie Khabiba

Sporty walki

Tuż po zwycięstwie na gali UFC 223 Khabib Nurmagomedov (26-0, 8 KO, 8 SUB) zaprosił do pojedynku legendarnego Georgesa St-Pierre'a (26-2, 8 KO, 6 SUB). Były mistrz dwóch kategorii wagowych zdążył już odpowiedzieć.

Dagestańczyk nie miał większych problemów z pokonaniem Ala Iaquinty w walce wieczoru UFC 223, będąc lepszym w każdej rundzie. Po ogłoszeniu werdyktu, który był formalnością, Nurmagomedov najpierw przytoczył słowa Kanadyjczyka. - Nawet jeśli jesteś czarnym pasem, to w swojej głowie musisz pozostać białym pasem - powiedział, nawiązując do tego, że mimo nieskazitelnego rekordu cały czas ćwiczy, by stać się lepszym zawodnikiem.

 

A po chwili wyzwał St-Pierre'a do walki. Z byłym mistrzem wagi półśredniej oraz średniej chciałby zmierzyć się w listopadzie w Nowym Jorku. Jeśli doszłoby do takiego starcia, to Kanadyjczyk mógłby zostać pierwszym w historii mistrzem trzech dywizji. Czy takie zestawienie jest jednak możliwe?

 

St-Pierre zdążył już skomentować potencjalną konfrontację.

 

- Czuję, że UFC i Khabib mają niedokończone sprawy, które muszą dokończyć, zanim spróbuję walczyć o pas wagi lekkiej - powiedział.

W załączonym materiale wideo wypowiedź Khabiba po walce z Iaquintą.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie