Wielki transfer Jureckiego! Odejdzie z PGE VIVE Kielce

Piłka ręczna
Wielki transfer Jureckiego! Odejdzie z PGE VIVE Kielce
fot. CyfraSport

Michał Jurecki podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości! 34-latek po wygaśnięciu kontraktu z PGE Vive Kielce przeniesie się do SG Flensburg-Handewitt, czyli aktualnego wicemistrza Niemiec i wicelidera Bundesligi.

Jurecki zdecydował, że nie przedłuży umowy z PGE VIVE Kielce. Gdy jego kontrakt wygaśnie po sezonie 2018/2019, wówczas trafi do SG Flensburg-Handewitt. Z nowym pracodawcą związał się na dwa lata. To może być ostatnia taka umowa jednego z najlepszych polskich szczypiornistów.
 
"Będzie nam niezwykle trudno rozstać się z Michałem, który wnosi do zespołu nie tylko znaczącą wartość sportową, ale również jest nietuzinkową osobowością, charyzmatycznym zawodnikiem o niezłomnym charakterze. W pełni szanujemy jego decyzję i rozumiemy, iż wybrał najlepszą dla siebie propozycję. Dzidziuś już zapisał piękne karty w historii Vive. Jednak wierzymy, że to nie koniec i dopisze sukcesy w bieżącym sezonie i kolejnym 2018/2019. Nie mamy absolutnie żadnych obaw o sportowy poziom Michała do końca trwania kontraktu z Vive. Jest profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu co udowadnia nieprzerwanie od 2010 roku występując w naszych barwach. Na podziękowania, za ambicję i wielkie zaangażowanie wkładane w grę oraz radość jaką daje kibicom efektownymi akcjami i pięknymi bramkami ,przyjdzie jeszcze czas w czerwcu 2019. Jednocześnie doceniając wkład Michała w sukcesy naszego Klubu wierzymy, iż po wypełnieniu kontraktu w drużynie Flensburga powróci do nas i będziemy mogli skorzystać z jego ogromnego doświadczenia. Będziemy na niego w Klubie czekali" - napisano na oficjalnej stronie internetowej PGE Vive Kielce.
 
"Przegląd Sportowy" poinformował, że Jureckiego w Kielcach może zastąpić rosły reprezentant Polski Tomasz Gębala z Orlenu Wisły Płock. 23-latkowi kontrakt w Płocku wygaśnie w tym samym momencie, gdy Jurecki przeprowadzi się do Niemiec.
 
"Dzidziuś" występował już w Niemczech w latach 2007-2010. Najpierw z Vive trafił do HSV Hamburg, a po jednym sezonie przeniósł się do TuS N-Lubbecke. Do Kielc wrócił w 2010 roku i występuje tam do dziś.
 
W tym sezonie SG Flensburg-Handewitt walczy z Rhein-Neckar Lowen o mistrzostwo. W zespole występują między innymi Tobias Karlsson, Henrik Toft Hansen (po sezonie odchodzi do Paris Saint-Germain), Holger Glandorf czy skrzydłowy Lasse Svan Hansen.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze