FEN 21: Walka wieczoru gali we Wrocławiu ogłoszona!

Sporty walki

Organizatorzy gali Fight Exclusive Night 21 we Wrocławiu ogłosili skład walki wieczoru podczas eventu, który odbędzie się 25 maja. Rywalem Andrzeja Grzebyka (12-3, 5 KO, 3 SUB) będzie Brazylijczyk Thiago Vieira (10-2, 9 KO, 1 SUB). Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski federacji w kategorii średniej.

Vieira to 26-letni Brazylijczyk urodzony w San Paulo. „Monstro” to król nokautu – aż dziewięć z dziesięciu zawodowych zwycięstw odniósł właśnie w ten sposób. Vieira w listopadzie 2017 roku znokautował Davida Teixeirę, miesiąc później w ten sam sposób rozprawił się z Cassiano Ricardo. Brazylijczyk trenuje w słynnym klubie 01 MMA Team w Sao Paulo, a jego kolegami z sali treningowej są znany polskim kibicom Fernando Rodrigues JR oraz słynny Marcos Rogerio de Lima. Ten drugi przyjedzie wraz z Vieirą do Polski i będzie w jego narożniku 25 maja podczas FEN 21.

Dla Andrzeja Grzebyka będzie to piąty występ w organizacji FEN – na FEN 18 „Summer Edition” po znakomitej walce pokonał Marcina Naruszczkę, wcześniej, podczas FEN 14, przez techniczny nokaut po pierwszej rundzie wygrał z Białorusinem Alexeyem Repalovem. Na gali nr 9 „Go For It” natomiast uległ minimalnie na punkty Alessandro Di Chirico. Grzebyk jest znany z bardzo ofensywnego stylu walki  – aż 8 z 12 zwycięstw odniósł przez nokaut lub poddanie. Nieprzeciętnie utalentowany reprezentant Legion Team Tarnów może pochwalić się także zwycięstwami w przeszłości nad tak mocnymi fighterami, jak Mindaugas Verzbickas i Kamil Szymuszowski. Podczas jubileuszowej, 20. edycji, pewnie w pierwszej rundzie pokonał Anatolija Litwinowa. Grzebyk swoim zwycięstwem skradł serca warszawskiej publiczności.

– Znakomity, mocno bijący „król nokautu” z Brazylii, kontra będący na fali najlepszy średni w naszej federacji, czyli Andrzej Grzebyk. Nie mogę doczekać się tego pojedynku. Tego starcia nie można przegapić – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 21:

Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk - 84 kg*
Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki - 77 kg K-1*
TBA VS Marcin Zontek - 93 kg
Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk - 77 kg
TBA VS Goran Reljic - 93 kg
Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb - 70 kg
Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski - 70 kg
TBA VS Szymon Dusza - 77 kg
Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos +93 kg
 
* Stawką tych pojedynków będzie pas mistrzowski federacji FEN

 

W załączonym materiale wideo ostatnia walka Andrzeja Grzebyka z Anatolijem Litwinowem.

psl, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze