PLPS SA włączyła się w obchody 100–lecia odzyskania niepodległości

Siatkówka
PLPS SA włączyła się w obchody 100–lecia odzyskania niepodległości
fot. PLPS

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA włącza się aktywnie w obchody 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podpisanie listu intencyjnego z "Niepodległą" jest kolejnym etapem dynamicznej współpracy z tą instytucją kultury.

Wolna i niepodległa Polska jest niekwestionowaną wartością wspólną Polaków. Odzyskanie niepodległości w 1918 roku i proces jej ugruntowywania są wydarzeniami, które wyzwalają w Polakach poczucie dumy, jedności, koncentrują uwagę na dobru wspólnym i inspirują do ambitnego myślenia o przyszłości naszego kraju. Program Wieloletni "Niepodległa" na lata 2017–21, którego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.

 Mając na uwadze powyższe, Biuro Programu "Niepodległa" – państwowa instytucja kultury koordynująca obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz PLPS S.A.  zadeklarowały wolę współpracy i współdziałania, by wspomniane wyżej wartości były propagowane także podczas widowisk siatkarskich.

– Sport to taka dziedzina życia społecznego, która w niezwykły sposób potrafi jednoczyć – mówi Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu "Niepodległa". – Siatkówka jest jedną z tych dyscyplin, które kreują nowych bohaterów narodowych. Dlatego wspólnie chcemy tworzyć i pielęgnować obraz nowoczesnego patriotyzmu – dodaje.

 – Rok 2018 jest szczególnym rokiem dla Polski. W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Z jednej strony to ważny element budowania naszej jedności narodowej, a z drugiej moment w którym możemy uhonorować tych, którzy o tą niepodległość walczyli i tych, którzy jej bronili – mówi Artur Popko, prezes PLPS SA. – Środowisko siatkarskie jest świadome swojej społecznej siły oddziaływania i odpowiedzialności wychowawczej. Na co dzień PLPS i kluby PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet udowadniają to angażując się w liczne inicjatywy i akcje społeczne. Również dzisiaj w obliczu tej ważnej rocznicy powinniśmy wykazać się inicjatywą. Zrobimy to najlepiej podejmując działania, które wykorzystują naszą siłę oddziaływania i nasze możliwości.

PLPS wraz ze wszystkimi klubami tworzy wspólny program skierowanego do weteranów wszystkich frontów walki o niepodległość i wolność oraz więźniów politycznych. W ramach tego programu PLPS i kluby udostępnią miejsca dla kombatantów i ich opiekunów, zapewnią ich należyte uhonorowanie. Dodatkowo obchody odzyskania niepodległości propagujemy informacją na bandach LED: Chwała Bohaterom! – 100 lat odzyskania niepodległości oraz prezentacją logotypu "Niepodległa".

RM, PLPS

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze