PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn przedłużył kontrakt z przyjmującym

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn przedłużył kontrakt z przyjmującym
fot. PAP

Barwy Indykpolu AZS Olsztyn w przyszłym sezonie będzie reprezentował Robbert Andringa. Kontrakt holenderskiego przyjmującego z olsztyńskim klubem został przedłużony na kolejny sezon PlusLigi.

Andringa swoją siatkarską karierę rozpoczynał w rodzimy Lycurgus Groningen Volleyball, w którym występował w latach 2008–13. Z tym zespołem dwukrotnie zdobył srebrny (2012, 2013) oraz brązowy (2009, 2010) medal, a także wystąpił w europejskich pucharach. Zawodnik w swojej karierze występował także w Lindemans Aalst (Puchar oraz Superpuchar Belgii) oraz francuskim Stade Poitiers. Andringa jest również ważną postacią w reprezentacji Holandii. 

 

Od początku obecnego sezonu Andringa broni barw Indykpolu AZS Olsztyn. W 29 rozegranych do tej pory spotkaniach, przyjmujący zdobył 248 punktów! Złożyło się na to 192 udanych ataków, 16 asów serwisowych i 40 bloków. Zawodnik niejednokrotnie pokazywał się również z dobrej strony w przyjęciu, stanowiąc ważne ogniwo zespołu w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

 

Obecny sezon nie jest ostatnim, w jakim kibice mogli podziwiać holenderskiego przyjmującego w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt Andringi z klubem ze stolicy Warmii i Mazur został przedłużony o rok!

 

– Czuję się tutaj bardzo dobrze. Cieszę się, że mogę grać w topowym klubie, w jednej z najlepszych lig na świecie. Negocjacje nie trwały zbyt długo, szybko osiągnęliśmy porozumienie. Mam już pewne informacje, jak będzie wyglądała drużyna w przyszły sezonie. Oczywiście, nie chcesz grać w zespole, który poziomem będzie się negatywnie różnił od tego, który jest obecnie. Wiem, że tak nie będzie, dlatego decyzja o pozostaniu w Olsztynie na kolejny sezon nie była zbyt trudna – przyznał Andringa.

 

 

Zadowolenia z przedłużonej umowy nie kryje również Tomasz Jankowski, Prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie:

 

– Wiem, że Robbert miał kilka ofert bardziej atrakcyjnych niż nasza, ale podczas rozmów podkreślał, że nie ma zamiaru odchodzić z Olsztyna. Bardzo mu się podoba w naszym mieście i jest zadowolony ze współpracy z trenerem Roberto Santillim. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że kibice będą mieli możliwość oglądania w kolejnym sezonie reprezentanta Holandii w barwach Indykpolu AZS Olsztyn – stwierdził Jankowski.

 

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Indykpol AZS Olsztyn w niedzielę, zmierzy się w Hali Urania z MKS Będzin (godzina 14.45; transmisja – Polsatsport.pl).

RM, indykpolazs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie