Polsat Boxing Night: Karta walk wzmocniona! Parzęczewski poznał nazwisko nowego rywala

Sporty walki

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty miał zmierzyć się z Emmanuelem Danso, ale Ghańczyka z udziału w wydarzeniu wyeliminowała kontuzja ręki. Nowym rywalem popularnego "Araba" będzie jeszcze bardziej wymagający mistrz Kanady Tim Cronin (11-1-1, 2 KO).

Emmanuel Danso na ostatniej prostej przygotowań doznał kontuzji ręki jego występ podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty jest niemożliwy. - Niestety, ale przydarzyła się kontuzja. Chciałem bardzo wystąpić w Polsce, jednak decyzja lekarzy jest zrozumiała - powiedział Danso.
 
Organizatorzy gali w Częstochowie byli przygotowani na każdą opcję i już znacznie wcześniej zabezpieczyli kartę walk na ewentualne zastępstwa. Miejsce Ghańczyka w konfrontacji z Robertem Parzęczewskim Tim Cronin. Mistrz Kanady w kategorii półciężkiej pozostaje niepokonany od 2014 roku i od dwunastu pojedynków. W zawodowej karierze przegrał tylko raz i niejednogłośnym werdyktem sędziowskim w swoim debiutanckim występie.
 
- O możliwości występu na gali Polsat Boxing Night wiedziałem już od marca. Jestem przygotowany, jestem gotowy i będę w świetnej formie 21 kwietnia. Przekażcie „Arabowi”, że czeka go najtrudniejszy sprawdzian w karierze – powiedział Tim Cronin. 
 
W rankingu kategorii półciężkiej w swoim kraju Cronin ustępuje tylko mistrzowi świata Adonisowi Stevensonowi. Występ na Polsat Boxing Night, 21 kwietnia w Częstochowie, będzie dla niego pierwszą walką na kontynencie europejskim.
 
 
O gali Polsat Boxing Night:
 
W sobotę 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się oczekiwane przez fanów i ekspertów hitowe wydarzenie bokserskie – „Polsat Boxing Night: Noc Zemsty”. Na ring wróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej − Tomasz Adamek (52-5, 30 KO). W walce wieczoru jego przeciwnikiem będzie mocno bijący Amerykanin Joey Abell (34-9, 32 KO), który w ostatnich sześciu walkach zapisał aż pięć zwycięstw.
 
Po raz drugi, emocjonującą walkę stoczą były mistrz Europy Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) i były mistrz świata Youri Kalenga (23-4, 16 KO). Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Masternak będzie chciał zrewanżować się rywalowi. Stawką pojedynku jest mistrzostwo Europy WBO, a zwycięstwo znacznie przybliży jednego z pięściarzy do walki o mistrzostwo świata.
 
O Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii junior ciężkiej zmierzą się perspektywiczny Adam Balski (11-0, 8 KO) i Rosjanin Denis Grachev (16-6-1, 9 KO).
 
Rękawice w kategorii średniej powracający po trzyletniej przerwie niepokonany na zawodowym ringu Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) i niebezpieczny Namibijczyk Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO).
 
W wadze superpiórkowej o mistrzostwo świata WBO powalczą panie - broniąca tytułu Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) i Kanadyjka Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO).
 
W walce kategorii półciężkiej zmierzą się perspektywiczny Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) i Emmanuel Danso (28-2, 23 KO) określany mianem „Tysona z Ghany”. Polak jest faworytem tej walki, ale Ghańczyk zapowiada sprawienie ogromnej niespodzianki.
 
Walka o tytuł Mistrza Polski w wadze półśredniej będzie toczyć się w rewanżowym starciu pomiędzy Łukaszem Wierzbickim (15-0, 6 KO) a Michałem Żeromińskim (13-3-1, 1 KO). Kontrowersyjne rozstrzygnięcie pierwszej walki i zwycięstwo Wierzbickiego nie przekonało wielu kibiców. Druga odsłona ma rozwiać wszelkie wątpliwości, który z nich jest lepszym pięściarzem.
 
Natomiast w wadze superlekkiej pojedynek stoczą Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) i Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO).
 
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO w kategorii junior ciężkiej:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie