Rosberg inwestuje w elektryczne bolidy

Moto
Rosberg inwestuje w elektryczne bolidy
fot. PAP/DPA

Mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku 32-letni Niemiec Nico Rosberg oficjalnie potwierdził, że od tegorocznego sezonu stał się udziałowcem i długoterminowym inwestorem w Formule E.

"Od zakończenia kariery w F1 bardzo interesuję się Formułą E. Uważam, że samochody elektryczne są przyszłością naszej planety, mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia" - Rosberg napisał na oficjalnej stronie.

 

Niemiec dodał, że od dawna wierzy w ogromny potencjał, jaki jest w tej serii wyścigowej. - To spowodowało, że zdecydowałem się na inwestowanie - dodał.

 

Niemiec zaprzeczył jednak, że rozważa możliwość powrotu na tor jako kierowca. - Chcę się angażować w Formułę E wyłącznie jako inwestor i organizator. Mam spore doświadczenie z F1, niektóre elementy organizacyjne tam wypracowane można przenieść do wyścigów E-bolidów - wyjaśnił.

 

Rosberg ujawnił, że 19 maja podczas wyścigu E-Prix w Berlinie zostanie publicznie po raz pierwszy zaprezentowany nowy bolid Gen2, który na torach zadebiutuje w 2019 roku.

 

Niemieckie media zaangażowanie Rosberga w E-Formułę wiążą z projektem, jaki aktualnie realizuje Mercedes, w barwach którego zdobył tytuł mistrza świata. Niemiecki koncern planuje wejść do tej serii wyścigowej od sezonu 2019. Program startowy obejmuje lata 2019-2020.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze