Właściciel Romy wyremontuje fontannę przed Panteonem

Piłka nożna
Właściciel Romy wyremontuje fontannę przed Panteonem
fot. PAP

Właściciel klubu piłkarskiego AS Roma James Pallotta zadeklarował w środę, że przekaże 230 tysięcy euro na remont fontanny przed Panteonem w Rzymie. Ogłosił to dzień po tym, gdy świętując awans drużyny do półfinału Ligi Mistrzów wskoczył do innej fontanny.

W nocy z wtorku na środę pochodzący z USA Pallotta ciesząc się z kibicami Wiecznego Miasta z pokonania przez jego klub Barcelony w ćwierćfinale rozgrywek wskoczył z radości do fontanny na Piazza del Popolo. Takie zachowanie jest kategorycznie zabronione i na mocy obowiązujących od niedawna przepisów karane grzywną w wysokości do 500 euro.

Właściciel i prezes Romy oświadczył, że dobrowolnie zapłaci grzywnę za swój wybryk. Obiecał to rano podczas rozmowy telefonicznej z burmistrz Rzymu Virginią Raggi. Następnie spotkał się z nią na Kapitolu i tam zapowiedział, że przekaże 230 tysięcy euro na remont fontanny przed Panteonem. W ten sposób najwyraźniej postanowił się zrehabilitować.

Po tej rozmowie Raggi oświadczyła: "Dziękujemy za hojność prezesa Pallotty, który po skoku do fontanny zdecydował się na nadzwyczaj wielkoduszny gest wobec miasta".

Fontanna przed Panteonem zbudowana została wokół egipskiego obelisku w 1575 roku według projektu znanego architekta Giacomo della Porta na zamówienie papieża Grzegorza XIII.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze