WTA Lugano: Awans Rosolskiej do drugiej rundy debla

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears awansowały do drugiej rundy (ćwierćfinału) gry podwójnej tenisowego turnieju WTA w szwajcarskim Lugano (pula nagród 250 tys. dol.). Pokonały parę belgijsko-luksemburską Alison Van Uytvanck, Mandy Minella 6:3, 7:6 (7-2).

W trakcie drugiego seta spotkanie zostało przerwane na pewien czas z powodu opadów deszczu.
Polka i Amerykanka są rozstawione w imprezie z numerem drugim. W ćwierćfinale ich rywalkami będą Niemka Nicola Geuer i Holenderka Eva Wacanno.

W turnieju głównym singla, mimo porażki w kwalifikacjach, występuje Magdalena Fręch. W decydującej rundzie kwalifikacji polska tenisistka przegrała z Kathinką von Deichmann z Liechtensteinu 3:6, 6:1, 6:7 (5-7), ale awansowała do fazy głównej jako tzw. szczęśliwa przegrana.

Tutaj w pierwszej rundzie jej rywalką jest Szwajcarka Stefanie Voegele. Mecz rozpoczął się w środę, jednak z powodu deszczu został przerwany po 53 minutach przy stanie 6:3 i 1:0 dla Voegele. Pojedynek ma zostać dokończony w czwartek.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej (1/8 finału):

Alicja Rosolska, Abigail Spears (Polska, USA) - Alison Van Uytvanck, Mandy Minella (Belgia, Luksemburg) 6:3, 7:6 (7-2)