WTA w Bogocie: Linette awansowała do 1/8 finału

Rozstawiona z "dwójką" Magda Linette awansowała do 1/8 finału turnieju WTA na kortach ziemnych w Bogocie (pula nagród 250 tys. dol.). W pierwszej rundzie pokonała rosyjską tenisistkę Jewgienię Rodinę 6:3, 7:5.

W pierwszym secie własne podanie nie było mocną stroną żadnej z tenisistek - doszło do siedmiu przełamań. Jedynie Linette zdołała wygrać dwa swoje gemy serwisowe - na początku i na końcu tej partii.

Kolejna odsłona również obfitowała w "breaki", których tym razem także było siedem. Dość szybko do gry włączył się deszcz. Początkowo zawodniczki kontynuowały rywalizację, ale w piątym gemie - przy stanie 2:2 - opady przybrały na sile i sędzia prowadząca spotkanie zdecydowała o przerwaniu zmagań. Tenisistki wróciły na kort dopiero po kilku godzinach. Decydujące okazało się przełamanie, które poznanianka zanotowała w 11. gemie.

To była pierwsza konfrontacja 69. w rankingu WTA Linette ze 114. Rodiną.

Na Linette czeka w 1/8 finału Maria Herazo Gonzalez. Polka nigdy wcześniej nie miała okazji zmierzyć się z 443. na światowej liście reprezentantką gospodarzy.

Poznanianka drugi raz w karierze startuje w Bogocie. W poprzednim sezonie dotarła do ćwierćfinału. W tegorocznej edycji zgłosiła się także do debla, w którym wystąpi w parze z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.