Gratka dla fanów skoków. Znaczek pocztowy z podobizną Stocha!

Zimowe
Gratka dla fanów skoków. Znaczek pocztowy z podobizną Stocha!
fot. PAP

W sezonie 2017/2018 Kamil Stoch dokonał wielkich rzeczy. Wspaniałe osiągnięcia polskiego skoczka postanowiła w oryginalny sposób nagrodzić Poczta Polska. Już 14 kwietnia do obiegu trafi specjalny znaczek pocztowy z podobizną dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli.

Limitowana seria znaczka pocztowego "Mistrz Kamil Stoch" to autorski projekt żony 30-latka Ewy Bilan-Stoch oraz Studia Konart. Znaczek przedstawia podobiznę trzykrotnego mistrza olimpijskiego oraz sylwetkę złotego skoczka na tle skoczni narciarskiej. Koszt jednego znaczka to 3,70 zł, a w ramach wzbogacenia oferty zakupowej kibice będą mogli także nabyć specjalną kopertę z podobizną zawodnika na tle gór oraz pieczątką ze skoczkiem narciarskim i inicjałami "K.S.".

Wizerunek skoczka pojawi się  na znaczkach pocztowych już po raz drugi. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w 2014 roku przy okazji wypuszczenia przez Pocztę Polską serii "Polscy złoci medaliści XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi", oprócz Stocha na znaczkach znaleźli się wtedy Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka. W taki sam sposób uhonorowany został Adam Małysz, po tym jak w 2001 roku wywalczył tytuł mistrza świata na normalnej skoczni w Lahti.

 

fot. Poczta Polska

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze