Balski: Ja worków nie zrywam, ale może urwę Grachevowi głowę?

Sporty walki

- Grachev pokazał, że moc chyba ma... My tutaj nie daliśmy rady zerwać ani jednego worka, ale może za to urwę mu głowę w ringu? (śmiech) Filmiki jak filmiki, zobaczymy jak będzie się prezentował w ringu. Z pewnością czeka nas wojna polsko-ruska! - powiedział Adam Balski przed walką z Denisem Grachevem na Polsat Boxing Night: Noc Zemsty.

Artur Łukaszewski: Jak mógłbyś podsumować te cztery tygodnie sparingów i cały okres przygotowawczy?

 

Adam Balski: Czuję się bardzo dobrze, okres sparingowy minął sprawnie, ale jak zwykle był bardzo ciężki. Czas mija tu jednak tak szybko, jak we Francji na rusztowaniach! (śmiech) Podczas przygotowań zawsze dajemy z siebie wszystko, żeby później jak najlepiej czuć się w ringu. Obyło się bez jakichkolwiek kontuzji, więc jestem bardzo zadowolony i z niecierpliwością czekam na walkę.

 

Nad czym najdłużej pracowałeś z Gusem Currenem? Było widać, że dawał ci wiele wskazówek.

 

Zarówno trener jak i Tomasz Adamek zwrócili mi uwagę, że za wysoko trzymam pozycję i staraliśmy się wyeliminować ten błąd. Ćwiczyliśmy też obronę, ale niektórych błędów nie da się pozbyć w osiem tygodni, kiedy trenuje się od kilkunastu lat. Mam nadzieję, że w ringu będę pamiętać, by niżej stać na nogach.

 

Okres spędziłeś m.in. z Ewą Brodnicką, Tomaszem Adamkiem, Mateuszem Masternakiem oraz Łukaszem Wierzbickim i widać było, że dobrze czujecie się w swoim towarzystwie. Podpowiadaliście sobie nawzajem?

 

Tak, szczególnie Tomek dużo nam podpowiadał, ponieważ to on jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem i wiele można się od niego nauczyć.

 

Grachev podkręcił atmosferę pokazując jak zrywa worki treningowe ze ścian. Jak reagujesz na tego typu zaczepki?

 

Grachev pokazał, że moc chyba ma... My tutaj nie daliśmy rady zerwać ani jednego worka, ale może za to urwę mu głowę w ringu? (śmiech) Filmiki jak filmiki, zobaczymy jak będzie się prezentował w ringu. Z pewnością czeka nas wojna polsko-ruska!

 

Cała rozmowa z Adamem Balskim w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 


O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

o Mistrzostwo Europy WBO w kategorii junior ciężkiej:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Artur Łukaszewski, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze