Kluby Premier League podjęły decyzję dotyczącą VAR-u

Piłka nożna
Kluby Premier League podjęły decyzję dotyczącą VAR-u
fot. PAP/EPA

Władze angielskiej ekstraklasy piłkarskiej nie zdecydowały się na wprowadzenie od przyszłego sezonu VAR, czyli dodatkowych sędziów mających dostęp do powtórek. Przez rok będą się odbywać kolejne testy - poinformowano po spotkaniu przedstawicieli klubów.

"Kluby porozumiały się w kwestii testowania nowej technologii do końca sezonu 2018/19 celem usprawnienia systemu, szczególnie pod względem komunikacji na stadionie i z tymi, którzy oglądają mecze w domach na całym świecie. VAR będzie wykorzystywany znacznie częściej w meczach Pucharu Anglii i Pucharu Ligi" - napisano w oficjalnym komunikacie Premier League.

 

VAR jest przez wielu krytykowany, ponieważ doprowadza do większej liczby przerw w grze. Kibicom z kolei nie podoba się, że bardzo często nie wiadomo, dlaczego akcja jest zatrzymana lub jaka jest ostateczna decyzja sędziego.

 

W marcu Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) postanowiła, że VAR będzie obecny podczas wszystkich meczów rozpoczynających się 14 czerwca mistrzostw świata w Rosji.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze