Trener Liverpool F.C. Jurgen Klopp może być w pełni zadowolony z postawy Egipcjanina w obecnym sezonie. Salah gra obłędnie, czego dowodem jest 29 bramek i 10 asyst w lidze, do których dorzucił jeszcze 9 goli i 3 asysty w Lidze Mistrzów oraz jedno trafienie w Pucharze Anglii.

W dodatku jako pierwszy zawodnik w historii trzykrotnie, w trakcie jednego sezonu uzyskał tytuł piłkarza miesiąca oraz jest bliski pobicia rekordu strzelonych bramek w jednym sezonie Premier League. W tym celu, w ostatnich pięciu meczach musi zdobyć przynajmniej sześć bramek, by przebić osiągnięcia Alana Shearera (34 gole w barwach Blackburn Rovers w sezonie 1994/1995) i Andy'ego Cole'a (również 34 bramki w Newcastle United w sezonie 1993/1994).

Twórcy gry FIFA 18 docenili formę skrzydłowego, windując jego ogólną ocenę do zawrotnych 93 punktów! W poprzedniej edycji karty Player Of The Month jego współczynnik szybkości wynosił 98, dzięki czemu piastował tytuł najszybszego piłkarza ex aequo z Cristiano Ronaldo (seria Team Of The Year).


W najnowszej aktualizacji Salahowi przyznano 99 puntków szybkości, co stanowi absolutny rekord i czyni go samodzielnym liderem. Jego pozycja nie jest w dodatku zagrożona, ponieważ jest to najwyższa wartość możliwa do przyznania w grze. Poza tym legitymuje się on 96 punktami dryblingu, 93 strzału i 91 podań, co czyni tę kartę praktycznie nie do zatrzymania.