Final Four LM: Leon zagra przeciwko przyszłym kolegom

Siatkówka

Wilfredo Leon powoli żegna się z Zenitem Kazań. Jednym z jego ostatnich występów będzie półfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Sir Safety Perugia. To spotkanie będzie miało dla niego dodatkowy wymiar, bo zmierzy się z przyszłym pracodawcą.

Zenit Kazań jako gospodarz będzie celował w zwycięstwo w Final Four Ligi Mistrzów. Wiele zależy od Leona, który jest jednym z najjaśniejszych punktów mistrza Rosji. Pierwszą przeszkodą w drodze do tytułu będzie Sir Safety Perugia.

 

- Dodatkowy smaczek  tego spotkania jest związany z Leonem. Przyszły reprezentant Polski opuszcza Kazań i przenosi się do Perugii. Z Perugią zagra właśnie w półfinale - powiedział Jerzy Mielewski w magazynie #7strefa.

 

- Myślę, że odchodząc będzie chciał zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Ostatnio jest w bardzo dobrej formie. To, co robi Zenit Kazań, to w dużej mierze zasługa tego zawodnika. Gdyby zajęli drugie miejsce, to byłaby sensacja. (...) Na pewno zorganizowali po to ten turniej, żeby wygrać - zauważył Ryszard Bosek.

 

Leon reprezentował barwy Zenita Kazań od 2014 roku. W tym czasie wygrał trzy mistrzostwa Rosji, trzy Pucharu Rosji, trzykrotnie Ligę Mistrzów i raz Klubowe Mistrzostwa Świata.

 

Final Four Ligi Mistrzów w Kazaniu odbędzie się w dniach 12-13 maja. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie