Hit PlusLigi dla PGE Skry Bełchatów! Giganci czekają na rywali

W spotkaniu 30. kolejki PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0. Wynik meczu nie miał wpływu na ostateczny układ tabeli. Kędzierzynianie wygrali fazę zasadniczą, ekipa z Bełchatowa zajęła drugie miejsce. Oba kluby uzyskały bezpośredni awans do półfinałów.

W Hali Energia wicemistrzowie podejmowali mistrzów Polski, zmierzyły się dwie czołowe ekipy fazy zasadniczej PlusLigi. Było to więc niezwykle prestiżowe starcie, choć nie miało ono żadnego wpływu na układ tabeli.

Premierowa odsłona długo przebiegała po myśli gospodarzy. Przy stanie 21:17 wydawało się, że pewnie wygrają tego seta. Kędzierzynianie zdołali jednak odrobić straty, po dwóch skutecznych atakach Maurice Torresa doprowadzili do rywalizacji na przewagi (24:24). W niej jednak przestrzelona zagrywka Rafała Buszka oraz as serwisowy Milada Ebadipura przesądziły o zwycięstwie PGE Skry 26:24.

Druga partia jedynie w początkowej fazie była wyrównana (7:7), później gospodarze po serii pięciu wygranych piłek, zwieńczonych kolejną punktową zagrywką Ebadipura, odskoczyli rywalom (11:7). Później Wlazły zaserwował trzy asy z rzędu (16:10). W końcówce gospodarze spokojnie utrzymywali bezpieczną przewagę (18:12, 21:13), a skuteczny atak Wlazłego ustalił wynik na 25:17.

Set numer trzy to znów zacięta rywalizacja obu drużyn. Po trzech blokach Karola Kłosa gospodarze uzyskali przewagę (14:10). Później jednak pięć akcji przy zagrywkach Buszka wygrali siatkarze ZAKSY (14:15). Rozpoczęła się walka punkt za punkt, zakończona zaciętą rywalizacją na przewagi. Skuteczny atak Ebadipoura oraz efektowny as serwisowy Srecko Lisinaca przechyliły szalę zwycięstwa na stronę PGE Skry (34:32).

MVP: Mariusz Wlazły – atakujący bełchatowian był najlepiej punktującym graczem meczu (18, w tym 4 asy serwisowe i 1 blok). Poza nim najlepiej punktowali: Milad Ebadipour (13), Karol Kłos (11) oraz Srećko Lisinac (10) – PGE Skra; Rafał Buszek (10) – ZAKSA. Gospodarze lepiej od rywali punktowali zagrywką (9–2) oraz w ataku (48–39).

Obaj sobotni rywale zapewnili sobie miejsce w półfinałach i mają teraz dłuższą przerwę. Czekają na rozstrzygnięcia ostatniej kolejki PlusLigi, które zapadną w niedzielę, a następnie na zwycięzców spotkań I rundy fazy play–off.

PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (26:24, 25:17, 34:32)

PGE Skra: Bartosz Bednorz, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Srećko Lisinac, Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) oraz Patryk Czarnowski, Marcin Janusz, Nikołaj Penczew, Szymon Romać
ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) oraz Marco Falaschi, Sławomir Jungiewicz, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 30. kolejki PlusLigi:

2018-04-13: Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa 2:3 (25:22, 25:16, 26:28, 22:25, 14:16)
2018-04-15: Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz (niedziela, 14.45)
2018-04-15: Asseco Resovia – Stocznia Szczecin (niedziela, 14.45)
2018-04-15: Aluron Virtu Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-15: Cuprum Lubin – GKS Katowice (niedziela, 14.45)
2018-04-15: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin (niedziela, 14.45; transmisja – Polsatsport.pl)
2018-04-15: Jastrzębski Węgiel – Dafi Społem Kielce (niedziela, 14.45).