Pierwsza porażka GieKSY od października! Stal lepsza w Katowicach

GKS Katowice przegrał ze Stalą Mielec 0:2 po golach Martina Dobrotki i Jakuba Araka. Dla GieKSy to pierwsza porażka od 28 października, gdy katowiczanie przegrali z GKS-em Tychy. Z kolei mielczanie odbudowali się po trzech meczach bez zwycięstwa i wskoczyli na ligowe podium.

Mielczanie byli aktywniejsi od pierwszych minut sobotniego spotkania, ale w pierwszej połowie nie potrafili trafić do siatki. Wynik otworzył w 56. minucie Martin Dobrotka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z katowiczan. Chwilę później Słowak zostal zmieniony na murawie przez Rafała Grodzickiego.

Roszad w ustawieniu swojej drużyny dokonywał też trener GKS-u Jacek Paszulewicz. Żadna ze zmian nie przyniosła jednak niczego wielkiego, a w 90. minucie decydujący cios zadał gospodarzom Jakub Arak. Napastnik Stali wymanewrował kilku rywali i uderzył nie do obrony z 16 metrów. Tym samym pierwsza porażka GieKSy pod wodzą Paszulewicza stała sie faktem.

GKS Katowice - Stal Mielec 0:2 (0:0)

Bramki: Dobrotka 56 (k), Arak 89

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński - Oktawian Skrzecz (84. Dalibor Volaš), Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler, Andreja Prokić (61. Grzegorz Goncerz), Adrian Błąd (71. Paweł Mandrysz) - Wojciech Kędziora

Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Martin Dobrotka (59. Rafał Grodzicki), Krzysztof Kiercz, Leândro - Mateusz Gancarczyk (67. Bartosz Nowak), Tomasz Swędrowski, Josip Šoljić, Michał Janota, Szymon Sobczak (34. Maksymilian Banaszewski) - Jakub Arak.

Żółte kartki: Mączyński, Kamiński, Klemenz, Poczobut - Nowak