UFC on FOX 29: Wielkie zwycięstwo Wieczorka! Historyczne poddanie

Sporty walki

Adam Wieczorek (10-1, 3 KO, 6 SUB) po tym jak w debiucie w UFC wypunktował Anthony'ego Hamiltona, zaliczył kolejne zwycięstwo w najlepszej organizacji świata. Podczas gali UFC on FOX 29 w Glendale, Polak walczący w wadze ciężkiej, poddał niezwykle rzadką techniką - omoplatą - Arjana Bhullara (7-1, 3 KO). To dopiero drugie takie poddanie w 25-letniej historii UFC!

Polski zawodnik wagi ciężkiej miał sporego pecha, bo jego debiut dla największej organizacji MMA na świecie kilka razy był przekładany. W końcu jednak udało mu się wyjść do oktagonu z doświadczonym Anthonym Hamiltonem i mimo problemów na początku wygrał jednogłośnie na punkty. Następne zadanie do wykonania miało być jednak znacznie poważniejsze... Rywalem Polaka podczas UFC on FOX 29 w Glendale był bowiem Arjan Bhullar.

31-letni Kanadyjczyk z hinduskimi korzeniami miał na swoim koncie bogatą karierę zapaśniczą: zdobył m.in. złoto Igrzysk Wspólnoty Narodów w Delhi, a także wystąpił w Londynie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Zajął tam trzynaste miejsce. W debiucie dla UFC pokonał zaś na punkty Luisa Henrique.

Od początku walki z Polakiem Bhullar był stroną przeważającą, już w pierwszej rundzie sprowadzając Wieczorka do parteru. Tam spokojnie kontrolował pojedynek, choć w jego repertuarze trudno było szukać fajerwerków. Te w drugiej rundzie zaprezentował zaś polski zawodnik wagi ciężkiej. Znowu będąc na plecach tak wymanewrował przeciwnika, że poddał go przy pomocy omoplaty. To był szok!

 


Adam Wieczorek (10-1, 3 KO, 6 SUB) pokonał przez poddanie (omoplata) Arjana Bhullara (7-1, 3 KO).

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze