Balski rzuci wyzwanie Narkunowi? "Stoczyłem już walkę w MMA"

Sporty walki

Gośćmi ministudia Mateusza Borka na gali KSW 43 we Wrocławiu byli mistrz organizacji, Tomasz Narkun oraz uczestnik Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, a więc Adam Balski. Prowadzący próbował w subtelny sposób sprowokować pięściarza, pytając o tendencję zmiany bokserskiego ringu na klatkę przez wielu zawodników.

Balski przyznał, że nie zamierza zmieniać dyscypliny, jednak ma już jedną walkę MMA na swoim koncie! - Nie chwalę się, ale jedną walkę, niestety przegraną mam w MMA. Można ją nawet znaleźć w internecie... To była amatorska liga MMA gdzieś pod Warszawą. Trafiłem na zapaśnika i przegrałem na punkty. Trzeba przyznać, że na poziomie KSW byłbym bez szans... - skomentował Balski.

Borek próbował błyskawicznie "zestawić" walkę dwóch zawodników, wspominając także propozycję walki Mateusz Masternak - Tomasz Narkun.

- Były przymiarki do mojej walki z Masternakiem w boksie, a ja jestem otwarty i lubię duże wyzwania. Jeżeli Mateusz i fani by tego chcieli, robimy to! - entuzjastycznie powiedział Narkun. Według promotora Balskiego, a więc Mariusza Grabowskiego "Żyrafa" powinien jednak zmierzyć się z młodszym i bardziej utalentowanym zawodnikiem - w domyśle właśnie Balskim! Narkun nie był zainteresowany...

- Ja chciałbym brać tylko największe walki, więc jeżeli miałbym spróbować się w boksie to na najwyższym poziomie! - uciął temat mistrz KSW.

 

Transmisja gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w systemie PPV.
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!
 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie