Milik mógł zostać bohaterem ostatniej akcji! Pech Guilherme

Arkadiusz Milik miał stuprocentową okazję w samej końcówce meczu Milan - Napoli. Polaka zatrzymał jednak Gianluigi Donnarumma, a oba zespoły podzieliły się punktami. O sporym pechu może mówić Guilherme, który w meczu Sassuolo - Benevento musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Milan nie potrafił pokonać Napoli od 2014 roku, co więcej w tym okresie tylko raz urwał punkty drużynie z Neapolu. Po kapitalnym początku współpracy Gennaro Gattuso w końcu przyszedł okres nieco słabszy. Trzy mecze i zaledwie dwa punkty, trzeba jednak przyznać, że Milan mierzył się m.in. z Juventusem oraz Interem.

Cały czas walczące o mistrzostwo Napoli musiało zgarnąć komplet punktów, by liderujące Juve nie uciekło ekipie Maurizio Sarriego. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński mecz zaczęli na ławce rezerwowych. W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy, a dwójka Polaków pojawiła się na murawie w 66. minucie. Milik szybko po wejściu miał niezłą okazję do otworzenia wyniku.

W doliczonym czasie gry nasz napastnik stworzył sobie stuprocentową sytuację, ale z najbliższej odległości nie zdołał pokonać  Donnarummy, który popisał się genialną interwencją. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Napoli traci do "Starej Damy" trzy punkty, a turyńczycy swój mecz w tej kolejce rozegrają o godzinie 18.00. Milan jest szósty. O europejskie puchary powalczy z Fiorentiną.

O dużym pechu może mówić były piłkarz Legii Warszawa. W meczu Sassuolo z Benevento, Guilherme, z powodu kontuzji, musiał opuścić boisko już w 26. minucie. Starcie zakończyło się remisem 2:2.