Nice 1 Liga: Chrobry Głogów nowym wiceliderem

Piłkarze Chrobrego Głogów wykorzystali potknięcia kilku drużyn, które wyprzedzały ich w pierwszoligowej tabeli przed 26. kolejką. Zrobili to jednak w tak świetnym stylu, że bardzo mocno zaakcentowali swój udział w walce o awans do Ekstraklasy. Raków nie miał szans w Częstochowie i przegrał z głogowianami aż 1:3. Chrobry jest nowym wiceliderem Nice 1 Ligi.

W trzech z czterech ostatnich meczów piłkarze Chrobrego strzelali trzy gole, będąc na wiosnę najbardziej ofensywną siłą Nice 1 Ligi. Także od pierwszej minuty spotkania w Częstochowie głogowianie nie zamierzali bronić się przed atakami Rakowa, tylko sami próbowali zagrażać bramce rywala. Efektem był gol z 30. minuty w wykonaniu Karola Danielaka. Piłkę do boku sparował bramkarz gospodarzy Jakub Szumski, pod bramką dopadł do niej Przemysław Trytko i wyłożył futbolówkę na srebrnej tacy Danielakowi. Temu pozostało tylko wpakować okrągły przedmiot do siatki. Tuż przed przerwą Trytko do asysty dołożył bramkę. Świetną wrzutką popisał się Michał Ilków-Gołąb, a jego kolega z linii ataku dopełnił formalności.

Wynik 2:0 nie zadowalał do końca gości i już w 56. minucie Chrobry wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Najlepszy tego dnia na murawie Trytko asystował po raz drugi, a po przedłużeniu przez niego wrzutu z autu, w polu karnym najlepiej znalazł się Ilków-Gołąb. Kapitan ekipy z Głogowa nie dał szans Szumskiemu po raz trzeci tego dnia. Wtedy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Piłkarze Rakowa wciąż wierzyli jednak w zmianę niekorzystnego wyniku, ale udało im się tylko raz trafić do siatki. Honorowego gola w doliczonym czasie gry strzelił Andrzej Niewulis.

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:3 (0:2)

Bramki: Niewulis 90 - Karol Danielak 30, Trytko 45, Ilków-Gołąb 56

Raków: Jakub Szumski - Karol Mondek (65. Adam Czerkas), Jakub Łabojko (38. Adam Mesjasz), Artiom Rachmanow, Andrzej Niewulis, Hubert Tomalski (80. Krystian Wójcik) - Dariusz Formella, Rafał Figiel, Adam Radwański, Piotr Malinowski - Mateusz Zachara

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach (88. Szymon Nowicki), Marcel Gąsior (72. Michał Borecki), Maciej Kona, Mateusz Machaj, Serhij Napołow - Przemysław Trytko (84. Damian Kowalczyk)