Okładka FIFA 19 bez Ronaldo? Prawie 80 procent graczy żąda gwiazdy Premier League

E-sport
Okładka FIFA 19 bez Ronaldo? Prawie 80 procent graczy żąda gwiazdy Premier League
fot. PAP

Kwestia wyboru piłkarzy na okładkę kolejnych wersji gry FIFA od wielu lat elektryzuje graczy oraz kibiców na całym świecie. Portal Fifplay.com utworzył ankietę, w której ponad 80 procent głosujących opowiedziało się za tym, by następną twarzą serii został zawodnik Liverpool F.C. Mohamed Salah.

Salah dzieli i rządzi w obecnym sezonie Premier League, w trakcie którego zdobył już 29 goli i do pobicia rekordu wszech czasów Alana Shearera i Andy'ego Cole'a brakuje mu jedynie sześciu trafień. W dodatku "The Reds" odprawili z kwitkiem z Ligi Mistrzów Manchester City i pewnie awansowali do półfinałów.

Forma Egipcjanina została doceniona również przez pracowników EA Sports, którzy wypuścili już aż siedem specjalnych kart w FIFA 18 Ultimate Team. W dodatku wyrasta on również na jednego z głównych kandydatów na twarz kolejnej odsłony serii.

Portal Fifplay.com przeprowadził bowiem ankietę, której wyniki świadczą o znudzeniu graczy supremacją Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, na których oddali kolejno 6 oraz 9 procent swoich głosów. Mniej otrzymali tylko Neymar (2 procent) oraz nieco niespodziewanie Thomas Mueller (3 procent). Zdecydowanym zwycięzcą głosowania został Salah, na którego zagłosowało dokładnie 3/4 ankietowanych! W badaniu wzięło udział 219 681 graczy, a 25-latka wskazało 163 690 z nich.

 

fot. Youtube


W przeszłości na okładkę produkcji w różnych regionach trafiali różni zawodnicy, m.in. Wayne Rooney, Jack Wilshere, Marco Reus czy Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Ze względu na umowę Konami - producenta Pro Evolution Soccer, czyli najpoważniejszego konkurenta serii FIFA - z FC Barceloną i Leo Messim, na okładce FIFA 19 najprawdopodobniej znów zobaczymy Ronaldo, jednak bardzo możliwe, że tym razem będzie on w towarzystwie Salaha.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z zawodnikiem Legii Warszawa w FIFA - Michałem "sroką" Srokoszem.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze