Salah dzieli i rządzi w obecnym sezonie Premier League, w trakcie którego zdobył już 29 goli i do pobicia rekordu wszech czasów Alana Shearera i Andy'ego Cole'a brakuje mu jedynie sześciu trafień. W dodatku "The Reds" odprawili z kwitkiem z Ligi Mistrzów Manchester City i pewnie awansowali do półfinałów.

Forma Egipcjanina została doceniona również przez pracowników EA Sports, którzy wypuścili już aż siedem specjalnych kart w FIFA 18 Ultimate Team. W dodatku wyrasta on również na jednego z głównych kandydatów na twarz kolejnej odsłony serii.

Portal Fifplay.com przeprowadził bowiem ankietę, której wyniki świadczą o znudzeniu graczy supremacją Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, na których oddali kolejno 6 oraz 9 procent swoich głosów. Mniej otrzymali tylko Neymar (2 procent) oraz nieco niespodziewanie Thomas Mueller (3 procent). Zdecydowanym zwycięzcą głosowania został Salah, na którego zagłosowało dokładnie 3/4 ankietowanych! W badaniu wzięło udział 219 681 graczy, a 25-latka wskazało 163 690 z nich.

 

fot. Youtube


W przeszłości na okładkę produkcji w różnych regionach trafiali różni zawodnicy, m.in. Wayne Rooney, Jack Wilshere, Marco Reus czy Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Ze względu na umowę Konami - producenta Pro Evolution Soccer, czyli najpoważniejszego konkurenta serii FIFA - z FC Barceloną i Leo Messim, na okładce FIFA 19 najprawdopodobniej znów zobaczymy Ronaldo, jednak bardzo możliwe, że tym razem będzie on w towarzystwie Salaha.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z zawodnikiem Legii Warszawa w FIFA - Michałem "sroką" Srokoszem.