PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam: Transmisja w Polsacie Sport News

Piłka nożna
PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam: Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP

W niedzielę oczy wszystkich kibiców ligi holenderskiej zwrócą się w stronę Eindhoven, w którym w bezsprzecznym hicie Eredivisie, pełniące funkcję lidera PSV podejmie wiceliderów z Amasterdamu. Transmisja meczu PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam w Polsacie Sport News.

Walka o tytuł mistrza Holandii wkracza w decydującą fazę! W niedzielę mogą praktycznie rozstrzygnąć się jej losy, bowiem na Philips Stadion w Eindhoven miejscowe PSV podejmie głównego konkurenta - Ajax Amsterdam. Obecnie obie drużyny dzieli w tabeli siedem punktów, a do końca sezonu pozostały zaledwie cztery kolejki. Oznacza to, że w przypadku wygranej gospodarzy zagwarantują sobie oni mistrzostwo.

W przypadku wygranej przyjezdnych różnica punktowa między liderem a wiceliderem zmniejszy się do czterech punktów, jednak nawet wówczas Ajax będzie musiał liczyć na dwukrotne potknięcie się rywali w ostatnich trzech meczach, co jest rzecz jasna mało prawdopodobne. W ostatnich dziesięciu spotkaniach odnieśli oni bowiem aż osiem zwycięstw i tylko raz musieli uznać wyższość rywali (sromotna porażka 0:5 z Willem II Tilburg). Co ciekawe amsterdamczycy legitymują się identycznym bilansem, jeśli chodzi o ostanie dziesięć kolejek.

Transmisja niedzielnego hitu Eredivisie PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam od godziny 16.40 w Polsacie Sport News. Komentuje Cezary Kowalski.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie