Lewandowski: Obserwowałem Guardiolę na treningach

Piłka nożna

Mariusz Lewandowski zakończył piłkarską karierę pięć lat temu. Reprezentant Polski zaraz po zawieszeniu butów na kołku skupił się na zdobyciu licencji trenerskiej UEFA Pro. Nauki pobierał u samego Pepa Guardioli.

Lewandowski w trakcie kariery grał w Zagłębiu Lubin, Groclinie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Szachtarze Donieck i FK Sewastopol. Polak rozwiązał kontrakt pół roku przed jego wygaśnięciem z powodu napiętych nastrojów politycznych na Ukrainie. Co nie oznacza, że nie mógł dalej kontynuować kariery piłkarskiej.

- Mogłem grać dalej w piłkę, była jeszcze taka szansa. Miałem oferty ze Stanów Zjednoczonych, Australii, a nawet z Polski, ale wtedy nie chciałem tutaj wracać. Zdecydowałem przeprowadzić się do Dubaju - powiedział Lewandowski.

Pobyt 38-latka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie był dla niego tylko i wyłącznie wakacjami. W tym czasie realizował się jako biznesmen, prowadząc trafne inwestycje, jak również kończył kurs trenerski.

- Licencję trenerską zdobywałem przez cały okres mojego pobytu w Dubaju. Jeździłem do Roberta Lewandowskiego i obserwowałem treningi, kiedy jeszcze Guardiola był trenerem Bayernu Monachium. To były cenne informacje dla tak młodego trenera jak ja, tego się nie przeczyta w żadnej książce - stwierdził szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Lewandowski ma swoją wizję prowadzenia klubu i liczy na to, że o sile zespołu w przyszłości będą decydowali wychowankowie z akademii.

- Zagłębie jest stabilnym klubem, który jest bardzo dobrze zorganizowany i mądrze prowadzony. Jest tu wszystko co potrzeba piłkarzowi i trenerowi do rozwoju, a nawet więcej, gdyż mamy wspaniałą akademię. Moją pierwszą wizją było to, żeby zawodnicy ze szkółki w przyszłości stanowili o sile zespołu - zakończył.

Cały odcinek "Prawdy o Futbolu" w załączonym materiale wideo.

 

Więcej informacji i odcinków "Prawdy o Futbolu" na oficjalnym kanale TUTAJ.

en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie