Austriacy niebawem wybiorą selekcjonera skoczków

Zimowe
Austriacy niebawem wybiorą selekcjonera skoczków
fot. Cyfrasport

Mario Stecher, dyrektor sportowy w Austriackim Związku Narciarskim, powiedział, że nowy trener skoczków zostanie wybrany do 28 kwietnia. Media informowały, że posadę ma objąć Andreas Felder, ale Stecher podkreślił, że nie jest to przesądzone.

Na początku kwietnia z pracy zrezygnował Heinz Kuttin, którego stanowisko z powodu słabych wyników i tak było zagrożone. W poniedziałek o nominacji Feldera na swoim profilu na Facebooku napisał inny były trener - Alexander Pointner. To właśnie na niego powoływały się media. - Celem jest przedstawienie nowego trenera do 28 kwietnia. Rozważanych jest kilka opcji, a Felder jest jednym z kandydatów - powiedział Stecher.

 

Felder prowadził już Austriaków w latach 1995-97, a następnie niemieckich kombinatorów norweskich. Jako zawodnik może się pochwalić wicemistrzostwem olimpijskim w zmaganiach drużynowych w 1992 roku w Albertville. Na koncie ma także sześć medali mistrzostw świata, w tym dwa złote, oraz Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 1990/91.

 

Miniony sezon był najgorszym w wykonaniu Austriaków od wielu lat. Po raz trzeci w historii, a pierwszy od sezonu 2000/2001, reprezentanci tego kraju nie wygrali żadnego konkursu Pucharu Świata, w czołowej "20" klasyfikacji generalnej znalazł się tylko triumfator poprzedniej edycji Stefan Kraft. Także z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Austriacy wrócili bez medalu.

 

Kuttin, który w latach 2004-06 był szkoleniowcem polskiej kadry, prowadził austriackich skoczków od 2014 roku. Największym sukcesem było podwójne zwycięstwo Krafta w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Lahti.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze