Bayern Monachium zdemolował Bayer Leverkusen w Pucharze Niemiec! Lewandowski w cieniu Muellera

Po zdobyciu mistrzostwa Niemiec piłkarzom Bayernu pozostała walka na dwóch frontach: w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Niemiec. To właśnie w ramach DfB Pokal Bawarczycy nie dali najmniejszych szans Bayerowi Leverkusen i to na BayArena, wygrywając aż 6:2. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, jednak na ustach wszystkich po zdobyciu hat-tricka jest Thomas Mueller.

Wynik na stadionie Aptekarzy już w trzeciej minucie otworzył Javi Martinez, a kilka minut później do siatki trafił Robert Lewandowski, który bezbłędnie zamknął akcję Francka Ribery'ego na lewym skrzydle. Mimo bramki kontaktowej Larsa Bendera goście dali prawdziwy popis na trudnym terenie. Co ciekawe, po kilkudziesięciu minutach statystycy zaliczyli pierwsze trafienie naszemu snajperowi, który znalazł się na linii strzału Hiszpana.

Tuż po zmianie stron podopieczni Juppa Heynckesa w ciągu kwadransa pokonali Bernda Leno aż trzykrotnie i wyjaśnili losy rywalizacji. Koncert rozegrał Thomas Mueller, który skompletował klasycznego hat-tricka, a chwilę później opuścił boisko. Ostatnia z bramek reprezentanta Niemiec dość żartobliwie została przez internautów porównania do sławnego pirueta Dennisa Bergkampa, wykonał on bowiem obrót 180 stopni z obrońcą na plecach.

Mimo wysokiej porażki ozdobą spotkania pozostanie gol Leona Baileya z rzutu wolnego. Bayern w finale zagra ze zwycięzcą drugiego z półfinałów: Schalke zagra z Eintrachtem Frankfurt, którego trenerem jest przyszły menedżer mistrza Niemiec, a więc Niko Kovac. Jupp Heynckes ma szansę powtórzyć swoje niebywałe osiągnięcie z ostatniej przygody z zespołem, a więc potrójną koronę z sezonu 2012-2013.

Obok pewnego mistrzostwa Niemiec, finału DfB Pokal zespół Lewandowskiego zagra w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2:6 (1:2)

Bramki: Bender 16', Bailey 72' - Lewandowski 3', 9', Muller 52', 64', 78', Thiago Alcantara 61'

Bayer: Leno; L. Bender, S. Bender, Tah, Retsos (Bailey 46'); Aranguiz, Baumgartlinger (Alario 62'); Bellarabi (Henrichs 67'), Havertz, Brandt; Volland

Bayern: Ulreich; Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba (Rafinha 46'); Martinez, Alcantara (Sule 85'), Mueller (J. Rodriguez 80'); Robben, Lewandowski, Ribery

Żółte kartki: Retsos, Aranguiz - Boateng