Raul i spółka przechodzą aktualnie kursy UEFA A i UEFA B, po których ukończeniu, i prawdopodobnie w czasie zdobywania licencji UEFA Pro, będą mogli prowadzić  drużyny młodzieżowe, co na pewno pomoże im w dalszej pracy już na najwyższym poziomie.

Śmietanka byłych hiszpańskich piłkarzy, wśród których, oprócz wymienionej trójki, są również Luis Garcia, Albert Riera, Marcos Senna i Joan Capdevilla, poza metodami treningu na zajęciach uczy się także psychologii, dietetyki oraz zagadnień z medycyny.

- To duże wyzwanie i kolejny ważny krok w naszej karierze - przyznał Julio Baptista, który oprócz brazylijskiego, posiada też hiszpańskie obywatelstwo.

Alonso natomiast, któremu na zajęciach towarzyszy mniej utytułowany brat Mikel i którego media łączyły ostatnio z posadą trenera w Realu Sociedad, a nawet w Bayernie Monachium, zaznaczył, że przed rozpoczęciem pracy w topowych europejskich klubach nie wyobraża sobie innej drogi niż taki właśnie kurs.

Zajęcia będą trwały pięć dni w tygodniu, w godz. 09:00-19:30, aż do 31 maja. Czy wiedza, którą wyniosą z nich byłe gwiazdy pozwoli im za jakiś czas zrównać się ze swoimi wielkimi rodakami, jak Pep Guardiola, Unai Emery czy Ernesto Valverde? Bardzo prawdopodobne.