Zatrudnienie Klosego potwierdził dyrektor sportowy bawarskiego klubu Hasan Salihamidzic. "Jesteśmy po rozmowach i rozpoczynamy współpracę" - ogłosił.
 
39-letni Klose występował w Bayernie w latach 2007-2011 (zdobył dwa tytuły mistrza Bundesligi), a później grał jeszcze w Lazio Rzym. Największe sukcesy odnosił jednak z niemiecką reprezentacją. W czterech turniejach o mistrzostwo świata strzelił aż 16 bramek (w 24 spotkaniach), co jest rekordowym osiągnięciem. Łącznie w kadrze zdobył 71 goli w 137 występach.
 
Z zespołem narodowym Niemiec Klose zajął pierwsze miejsce na mundialu w Brazylii (2014 rok), drugie w 2002 oraz trzecie w 2006 i 2010. Z kolei dekadę temu sięgnął po wicemistrzostwo Europy.
 
Obecnie znajduje się w sztabie selekcjonera Joachima Loewa, ale po MŚ w Rosji ma rozpocząć samodzielną pracę z juniorami Bayernu. Posiada uprawnienia trenerskie, lecz może prowadzić jedynie zespoły grające poniżej trzeciej ligi i wszystkie drużyny juniorskie oraz kobiece.
 
Niedawno Klosemu przyznano tytuł honorowego obywatela miasta Opole. Gdy miał dziewięć lat, w 1987 roku, wyjechał z rodzicami do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie uzyskał status przesiedleńca. W pobliżu osiedla Chabry, gdzie spędził lata swojego dzieciństwa, mieści się stadion klubu piłkarskiego Odra, gdzie w latach 1966-78 jedną z gwiazd opolskiej drużyny był ojciec Miroslava - Józef Klose.