Polska kolejka w Serie A. Szczęsny pokonany "przewrotką", fatalny mecz Drągowskiego

Polscy kibice w 33. kolejce Serie A mieli nie lada gratkę, bowiem mogli obejrzeć aż dziesięciu rodaków w akcji. Większość z nich grała ze zmiennym szczęściem, ale ostatecznie z naszych zawodników po końcowym gwizdku zadowolona może być tylko dwójka z nich - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ich SSC Napoli wygrało 4:2 z Udinese.

Kolejną szansę gry dostał Wojciech Szczęsny, którego Juventus grał na wyjeździe z Crotone. Mistrzowie Włoch rozpoczęli mecz zgodnie z planem, bo po 17. minutach prowadzili po golu strzelonym przez Aleksa Sandro. Po przerwie bramkarza reprezentacji Polski pokonał przepięknym uderzeniem przewrotką Nigeryjczyk Simeon "Simy" Nwankwo. Gospodarze wywalczyli cenny punkt w starciu z liderem Serie A.

Występu w lidze włoskiej doczekał się w końcu Bartłomiej Drągowski. Wychowanek Jagiellonii Białystok wszedł na murawę w meczu z Lazio w 9. minucie, ponieważ Marco Sportiello został ukarany czerwoną kartką. Nie był to jednak występ marzeń, bowiem AC Fiorentina mimo, że prowadziła to ostatecznie przegrała 3:4. Polski bramkarz popełnił fatalny błąd przy drugiej bramce dla rzymian.

Arkadiusz Milik pierwszy raz od 13 września pojawił się w wyjściowym składzie SSC Napoli. I był to wymarzony powrót do podstawowej jedenastki neapolitańczyków, którzy wygrali 4:2 z Udinese. Nasz napastnik strzelił gola w drugiej połowie. Z kolei asystę w pierwszej połowie zaliczył Piotr Zieliński.

Sampdoria, w której w podstawowym składzie wyszli wszyscy trzej Polacy wygrała 1:0 z Bologną. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, z kolei Dawid Kownacki opuścił murawę po godzinie gry. W jego miejsce pojawił się Duvan Zapara, który w 93. minucie zapewnił gospodarzom trzy punkty. Karol Linetty został zmieniony w 84. minucie przez Valerio Verre.

Z kolei w Ferrarze ekipa SPAL zremisowała bezbramkowo z Chievo Werona. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Thiago Cionek, a Bartosz Salamon był rezerwowym, natomiast wśród gości Paweł Jaroszyński grał do 58. minuty, a w 79. na placu gry pojawił się Mariusz Stępiński.

33. kolejka Serie A:

Benevento - Atalanta Bergamo 0:3 (Remo Freuler 21', Musa Barrow 49', Alejandro Gomez 67')

Sampdoria - Bologna 1:0 (Duvan Zapata 93')

SPAL - Chievo Werona 0:0

AS Roma - Genoa 2:1 (Cengiz Under 17', Ervin Zukanovic 52'-samob. - Gianluca Lapadula 61')

Crotone - Juventus 1:1 (Simeon Nwankwo 65' - Alex Sandro 16')

Fiorentina - Lazio 3:4 (Jordan Veretout 16', 31'-karny, 54' - Luis Alberto 39', 73', Martin Caceres 45', Felipe Anderson 69')

Torino - AC Milan 1:1 (Lorenzo De Silvestri 70' Giacomo Bonaventura 9')

Hellas Werona - Sassuolo 0:1 (Mauricio Lemos 38')

Napoli - Udinese 4:2 (Lorenzo Insigne 45'+2, Raul Albiol 64', Arkadiusz Milik 70', Lorenzo Tonelli 75' - Jakub Jankto 41', Svante Ingelsson 55')