Pierwsze półfinałowe spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, ale to goście prezentowali znacznie wyższy poziom. Remis zapewnił zabrzanom niezawodny w tym sezonie Rafał Kurzawa, który przepięknym golem z rzutu wolnego znacznie poprawił sytuację Górnika przed rewanżowym starciem w Warszawie.

W szeregach Legii nie ma powodów do zadowolenia i to nie tylko za sprawą rozstrzygnięcia w pierwszym spotkaniu. Drużyna mistrza Polski spisuje się poniżej oczekiwań, a ostatni ligowy występ przelał szalę goryczy. Z posadą szkoleniowca pożegnał się Romeo Jozak, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Dean Klafurić.

Kibice Legii już dawno stracili cierpliwość, a środowe spotkania jest doskonałą okazją, aby poprawić nieco notowania w oczach stołecznych fanów. Ze słabszej dyspozycji "Wojskowych" z pewnością będą chcieli skorzystać zabrzanie. Trener Marcin Brosz będzie miał do dyspozycji skuteczny i ofensywny tercet, czyli Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa oraz Damian Kądzior. Czy Górnik napędzony ligowym zwycięstwem z Jagiellonią Białystok zdoła wyeliminować znajdującą się w głębokim kryzysie Legię?

Transmisja półfinałowego spotkania Pucharu Polski: Legia Warszawa - Górnik Zabrze dzisiaj od godziny 20:30 w Polsacie Sport!

 

Skrót pierwszego spotkania półfinałowego w załączonym materiale wideo!