Abell: Chcę pobić Adamka w jego własnej grze

Sporty walki

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w Częstochowie już w nadchodzącą sobotę. W walce wieczoru zmierzą się Tomasz Adamek (52-5,30 KO) i Joey Abell (34-9, 32 KO). Pochodzący z Minnesoty pięściarz potwierdził, że jest gotowy do pojedynku, jednak przed starciem w Częstochowie zachowuje spokój.

Abell miał dużo czasu, by przygotować się do walki. Jest bardzo silnym, a zarazem dynamicznym mańkutem. Moc jego uderzenia poznał Krzysztof Zimnoch, który został znokautowany przez Abella już w 3. rundzie.

- Jestem zrekalsowany i wiem po co tu jestem. Czuję się lepiej niż przed walką z Zimnochem - stwierdził "Minnesota Ice".

W poprzednich wywiadach z Polsatsport.pl pięściarz przyznał, że przeszedł przez najtrudniejszy obóz przygotowawczy w życiu. 36-latek od walki z Zimnochem zrzucił sześć kilogramów i waży teraz 114 kg. Abell twierdzi, że walka z "Góralem" będzie dla niego jednym z największych wyzwań w karierze.

- Adamek jest świetnym bokserem, z wielkim bagażem doświadczenia oraz umiejętnościami. Bił się z najlepszymi i z nimi zwyciężał. To walka będzie dla mnie wyzwaniem i czuję, że mogę wygrać - powiedział Abell.

Amerykanin udowadnia, że jest zawodnikiem uniwersalnym, który jest w stanie się dostosować pod styl boksowania przeciwnika. Urodzony w Minneapolis pięściarz ma bardzo ciekawy plan na walkę.

- Moim planem jest pobicie Adamka w jego własnej grze. Jeśli będzie chciał wojny, to będzie miał wojnę, jeśli będzie chciał walki bokserskiej, to będzie ją miał - stwierdził Abell.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

PPV

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Marcos Jesus Cornejo (19-1, 18 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie