Brodnicka: Nie chcę za dużo mówić. Chcę, żeby w ringu przemówiły pięści

Sporty walki

- Nie chcę za dużo mówić. Chcę, żeby w ringu przemówiły pięści, żeby było mniej show, bo wartość sportowa tego pasa mówi sama za siebie i zobaczycie to państwo w sobotę wieczorem - powiedziała podczas konferencji prasowej przed galą "Polsat Boxing Night: Noc Zemsty" mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO).

Ewa Brodnicka już w sobotę ponownie wejdzie do ringu. Jej rywalką będzie Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO), a stawką rywalizacji pas mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej.

- Jest to dla mnie pierwsza obrona mistrzostwa świata, bardzo ważna walka po raz kolejny na Polsat Boxing Night. Cieszę się, że Sarah podjęła rękawicę i przyjechała do Polski, żeby wyrwać mi ten pas. Mam dla niej taką informację, że pas zostanie w Polsce. Damy na pewno bardzo dobrą walkę - powiedziała Brodnicka.

Polka najpierw trenowała w Łomnicy, a potem wraz z całą grupą przeprowadziła się do Szklarskiej Poręby. - Jestem przygotowana w stu procentach. Miałam obóz marzeń, uczyłam się od Tomka Adamka, trenowałam z Gusem Carrenem, przyjeżdżali do mnie Jacek Dymowski, Przemysław Kantorowski, wspaniały team. Jestem bez żadnych kontuzji - skomentowała.

- Nie chcę za dużo mówić. Chcę, żeby w ringu przemówiły pięści, żeby było mniej show, bo wartość sportowa tego pasa mówi sama za siebie i zobaczycie to państwo w sobotę wieczorem. Będzie mega wielkie widowisko - zakończyła.

Cała wypowiedź Ewy Brodnickiej w załączonym materiale wideo.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

PPV

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Marcos Jesus Cornejo (19-1, 18 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie