Ekstraliga żużlowa: Cieślak wraca do Zielonej Góry

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Cieślak wraca do Zielonej Góry
fot. Cyfrasport

Prowadzący w tabeli forBET Włókniarz Częstochowa w niedzielnym meczu trzeciej kolejki ekstraklasy żużlowej zmierzy się na wyjeździe z Falubazem. Trenerem gości jest Marek Cieślak, który poprzednio pracował właśnie w Zielonej Górze.

Zmiana pracodawcy przez Cieślaka uznana została za niespodziankę. Szkoleniowiec reprezentacji Polski w ubiegłym roku zajął z Falubazem czwarte miejsce, ale gdy poprzednio pracował w Zielonej Górze - w sezonie 2011 - doprowadził ten zespół do mistrzostwa kraju. Z tamtej drużyny pozostało jeszcze trzech wychowanków - Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i Grzegorz Zengota.

W obecnych rozgrywkach Włókniarz zremisował na wyjeździe z MrGarden GKM Grudziądz i pokonał u siebie Unię Tarnów. W drużynie z Częstochowy świetnie spisują się Szwed Fredrik Lindgren i Duńczyk Leon Madsen. Pierwszy z nich zdobył w dwóch meczach 31 punktów i otwiera listę najskuteczniejszych zawodników ekstraligi, z imponującą średnią 2,818.

W Falubazie coraz lepiej spisują się Dudek i Protasiewicz, pewnymi punktami zespołu są też Zengota i Duńczyk Michael Jepsen Jensen.

Trzecią kolejkę otworzy sobotni mecz MrGarden GKM Grudziądz z broniącą tytułu Unią Leszno. W niedzielę oprócz rywalizacji w Zielonej Górze odbędą się spotkania Betard Sparta Wrocław - Cash Broker Stal Gorzów i Grupa Azoty Unia Tarnów - Get Well Toruń.

Program meczów 3. kolejki:
 
 sobota
 MrGarden GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno     (godz. 18.00)
 
 niedziela
 Falubaz Zielona Góra - forBET Włókniarz Częstochowa (16.30)
 Betard Sparta Wrocław - Cash Broker Stal Gorzów     (19.00)
 Grupa Azoty Unia Tarnów - Get Well Toruń            (19.00)
en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze