Janikowski kontra Materla? "Jeśli KSW stwierdzi, że to właściwy moment"

Sporty walki

To byłaby jedna z najciekawiej zapowiadających się walk w historii Federacji KSW! Damian Janikowski (3-0, 3 KO) jest gotowy podjąć wyzwanie i zmierzyć się z Michałem Materlą (25-6, 7 KO, 12 SUB).

Janikowski rozpoczął swoją karierę w MMA z wysokiego C. Bez większych problemów okonał kolejno Julio Gallegosa (8-7, 3 KO, 5 SUB), Antoniego Chmielewskiego (32-17, 5 KO, 18 SUB) i Yannicka Bahatiego (8-4, 4 KO, 3 SUB). Z tym ostatnim podczas KSW 43 rozprawił się w 18 sekund! Od razu pojawiły się spekulacje, że jego kolejnym przeciwnikiem mógłby być Materla.

 

Sam zainteresowany jest jak najbardziej zainteresowany takim starciem. - Po to trenuję, by mierzyć się z najlepszymi. Na pewno nie będę wyzywał Michała do walki, bo nie jestem jeszcze w tak mocnej pozycji, by to robić. Ale jeśli włodarze KSW stwierdzą, że to właściwy moment, to podejmę rękawicę – powiedział w rozmowie z serwisem sport.onet.pl.

 

Wszystko wskazuje na to, że medalista olimpijski kolejny raz pojawi się w klatce w drugiej połowie tego roku. - Myślę, że w drugiej połowie roku wrócę, a z kim będę walczył, to zobaczymy – stwierdził Janikowski.

 

Materla ostatni raz walczył w marcu tego roku. Na KSW 42 przegrał przez TKO ze Scottem Askhamem (16-4, 10 KO, 2 SUB).

 

W załączonym materiale skróty ostatnich walk Damiana Janikowskiego i Michała Materli.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie