LSK: ŁKS Commercecon Łódź wyrównał stan półfinałowej rywalizacji

W drugim meczu półfinału Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:1. Podopieczne trenera Michała Maska wyrównały stan półfinałowej rywalizacji, a decydujące starcie zostanie rozegrane w Rzeszowie.

Pierwszy, rozegrany w Rzeszowie mecz półfinałowy przyniósł sporo emocji. Siatkarki Developres SkyRes wygrały 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7).

Drugie spotkanie nie dostarczyło kibicom zbyt wielu wrażeń. Każdy z setów miał jednostronny przebieg, w żadnej z partii nie oglądaliśmy walki na styku... Niewiele było składnych, efektownych akcji, mnożyły się błędy – popełniane zwłaszcza przez ekipę z Rzeszowa.  Pierwsza partia trwała niespełna 20 minut i zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń. Od stanu 15:10 grała praktycznie jedna drużyna, osiem akcji z rzędu wygrały łodzianki, a Jelena Blagojević zamknęła seta atakiem w antenkę (25:12).

W drugim secie dla odmiany to gospodynie stanęły w miejscu. Seria wygranych akcji przy zagrywkach Helene Rousseaux dała przewagę przyjezdnym przewagę (8:13). W dalszej części rzeszowianki kontynuowały dobrą grę, a Monika Ptak ustaliła skutecznym atakiem wynik seta na 19:25.

W trzeciej odsłonie doszło do skandalu: niezadowolony z decyzji arbitrów trener ekipy z Rzeszowa Lorenzo Micelli dostał czerwoną kartkę i został odsunięty na ławkę kar. Przyjezdne znów się pogubiły, zaczęły popełniać błędy, a łodzianki zbudowały w środkowej części wyrażną przewagę (16:8). W końcówce kontrolowały sytuację i pewnie wygrały 25:11.

Czwarta partia była nieco bardziej wyrównana od poprzednich, ale gospodynie i tak zdołały pewnie wygrać. Siatkarki ŁKS przewagę budowały od stanu 4:4, a w środkowej części seta miały już wyraźną zaliczkę (16:10). Rzeszowianki próbowały jeszcze gonić wynik, zdołały jednak zbliżyć się do rywalek co najwyżej na trzy punkty (23:20). Dwa punkty kończące mecz wywalczyła Ewa Kwiatkowska, która popisała się skutecznym atakiem, a w kolejnej akcji blokiem (25:20). MVP: Katarzyna Sielicka.

Drugi mecz półfinałowy LSK:

ŁKS Commerceon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:12, 19:25, 25:11, 25:20)

ŁKS Commercecon: Athina Papafotiou, Regiane Aparecida Bidias, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Sielicka – Krystyna Strasz (libero) oraz Deja McClendon, Dominika Mras, Agata Wawrzyńczyk.
Developres SkyRes: Anna Kaczmar, Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Jelena Blagojevic, Adela Helic – Agata Sawicka (libero) oraz Julia Andruszko, Agnieszka Rabka, Pola Nowakowska, Klaudia Kaczorowska, Ewa Żak.

Pierwszy mecz: Developres - ŁKS 3:2. Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 1–1. Decydujący mecz w poniedziałek 23 kwietnia w Rzeszowie.