Siatkarski skandal sezonu! Trener z Rzeszowa zaatakował sędziego

Podczas półfinałowego spotkania Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź i Developres SkyRes Rzeszów doszło do wydarzenia, jakie nieczęsto spotyka się na siatkarskich parkietach. Włoski trener ekipy z Rzeszowa Lorenzo Micelli, niezadowolony z decyzji arbitrów, odepchnął jednego z sędziów.

Sytuacja miała miejsce w trzecim secie, przy stanie 8:5. Trener Micelli poprosił o weryfikację wideo, a gdy nie przebiegła ona po jego myśli, wzburzony ruszył w kierunku arbitrów. Odepchnął drugiego sędziego Bogumiła Sikorę i wywołał awanturę. Za protesty otrzymał od sędziego głównego Marka Budzika żółtą i czerwoną kartkę, przez co do końca seta został odsunięty na ławkę kar.

Czy sprawą skandalicznego zachowania zajmie się PZPS? Jeśli tak, chwilowe odsunięcie od prowadzenia drużyny może nie być jedyną karą, jaka spotka włoskiego szkoleniowca.

W drugim meczu półfinałowym LSK siatkarki ŁKS Commerceon Łódź pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:12, 19:25, 25:11, 25:20). Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 1–1. Decydujący mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 23 kwietnia w Rzeszowie.