Wiadomo, jak długo siatkarz Łuczniczki Bydgoszcz będzie zawieszony

Siatkówka
Wiadomo, jak długo siatkarz Łuczniczki Bydgoszcz będzie zawieszony
fot. PAP

Bydgoski siatkarz Jakub Rohnka, w którego organizmie wykryto niedozwoloną substancję – metyloheksanaminę, został zawieszony na trzy miesiące. Karę na zawodnika nałożył na posiedzeniu panel dyscyplinarny Polskiej Agencji Antydopingowej.

- Panel dyscyplinarny Polskiej Agencji Antydopingowej nałożył karę trzymiesięcznego zawieszenia na Jakuba Rohnkę. Nie ulegało wątpliwości, że zawodnik przyjął substancję zakazaną za pośrednictwem odżywki, którą kupił na własną rękę, bez konsultacji, co było jego błędem. Za to właśnie spotkała go kara, której termin biegnie od dnia jej nałożenia – powiedział dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michał Rynkowski.

Przyjmujący Łuczniczki Bydgoszcz Jakub Rohnka został poddany badaniom antydopingowym w styczniu br. Po meczu z Onico Warszawa pobrano od niego próbkę, której badanie wykazało obecność substancji niedozwolonej – metyloheksanaminy. To substancja powszechnie obecna w odżywkach czy suplementach diety odpowiadających za spalanie tłuszczu.

Decyzja o zawieszeniu została zawodnikowi wręczona, teraz musi on otrzymać jeszcze uzasadnienie, na którego przygotowanie i przekazanie panel ma 30 dni. Po doręczeniu zawodnikowi uzasadnienia będzie on miał czas 21 dni na ewentualne odwołanie.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie