Nice 1 Liga: Dreszczowiec w Mielcu! Osłabiona Stal odrobiła straty

W spotkaniu 27. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Stali Mielec zremisowali z Odrą Opole 2:2. Do 84. minuty grający w dziesiątkę gospodarze przegrywali 0:2, mimo to zdołali odrobić straty!

Najważniejsze wydarzenie pierwszej części meczu miało miejsce w 27. minucie, gdy za faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Leandro. W tej sytuacji przez ponad godzinę gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Do przerwy goli nie było, a prawdziwe emocje rozpoczęły się w 69. minucie. Arbiter Łukasz Szczech podyktował kontrowersyjnego karnego dla gości. Egzekwował go Szymon Skrzypczak, który zmylił bramkarza i podcinką umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Stali próbowali się odgryźć, ale przy okazji popełniali fatalne błędy w obronie. Po jednym z nich, w 75. minucie David Ledecky znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę. W 80. Radosław Majecki popisał się kapitalną interwencją przy strzale Marcina Wodeckiego.

Gdy w 82. minucie, po kolejnym błędzie obrony Stali, Skrzypczak wpakował piłkę do pustej bramki, wydawało się, że jest już po meczu. Tymczasem dwie minuty później rzut karny dla gospodarzy wykorzystał Bartosz Nowak. Gol na 1:2 uskrzydlił gospodarzy, którzy ruszyli do ataku i dopięli swego w doliczonym czasie gry. Michał Janota popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, dając mielczanom wyrównującą bramkę.

Stal Mielec – Odra Opole 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Szymon Skrzypczak (70–karny), 0:2 Szymon Skrzypczak (81), 1:2 Bartosz Nowak (84–karny), 2:2 Michał Janota (90+4).

Żółte kartki: Michał Janota, Leandro (Stal), Mateusz Peroński, Sebastian Bonecki, Mateusz Kuchta (Odra). Czerwona kartka: Leandro (27, Stal – za drugą żółtą).

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka). Widzów: 3 972.