KSW wzmacnia wagę półciężką

Sporty walki
KSW wzmacnia wagę półciężką
fot. youtube.com/UFC

Wagner Prado (13-3-1NC, 12 KO), który w przeszłości występował m.in. organizacji UFC, poinformował o podpisaniu kontraktu z KSW. Brazylijczyk z sześciu ostatnich pojedynków wygrał pięć, z czego wszystkie przed czasem.

Ogólnie z szesnastu walk, jakie stoczył w karierze, tylko jedna doszła do decyzji sędziowskiej. Brazylijczyk w 2012 roku zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie, ale już w pierwszej rundzie jego walka z mocnym Philem Davisem została rozliczona jako "no-contest" ze względu na nieumyślne wsadzenie palca w oko przez rywala. Obaj zawodnicy zostali zestawieni dwa miesiące później, a wtedy Davis wygrał przez poddanie anakondą w drugiej rundzie.

 

Przez poddanie - tym razem poprzez dźwignię na staw kolanowy - przegrał także swoją trzecią i ostatnią walkę w UFC: lepszy okazał się Ildemar Alcantara. Od czasu zwolnienia z amerykańskiego giganta stoczył sześć walk w różnych organizacjach, z czego wygrać pięć. Ostatnio był widziany w klatce w listopadzie zeszłego roku, kiedy to w drugiej rundzie znokautował Armando Sixela.

 

"Caldeirao" zapowiada zwojowanie wagi półciężkiej i odebranie pasa Tomaszowi Narkunowi.

 

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze