Złoty set zadecydował! Dziewiąte miejsce siatkarzy z Zawiercia

Siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie zajęli dziewiąte miejsce w PlusLidze. Beniaminek ekstraklasy wygrał w pierwszym starciu z Cerrad Czarnymi Radom 3:1, w drugim przegrał 0:3 i o wszystkim zadecydował złoty set, w którym górą byli zawiercianie.

Spotkanie rewanżowe długo miało jednostronny przebieg: w żadnym z trzech setów siatkarze Aluron Virtu Warty nie zdołali dobić do bariery dwudziestu punktów. Mimo to, w złotym secie to właśnie Jurajscy Rycerze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (15:12). Decydujące punkty dla podopiecznych trenera Emanuele Zaniniego wywalczył Grzegorz Bociek. MVP: Dejan Vincic.

Rewanżowy mecz o 9. miejsce PlusLigi:

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) – złoty set 12:15.

Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kamil Kwasowski, Dmytro Teremienko, Dejan Vincic – Dustin Watten (libero) oraz Kamil Droszyński, Jakub Ziobrowski.
Aluron Virtu Warta: Grzegorz Bociek, Kamil Długosz, Grzegorz Pająk, Matej Patak, David Smith, Maciej Zajder – Taichiro Koga (libero) oraz Krzysztof Andrzejewski (libero), Hugo de Leon Guimaraes, Łukasz Kaczorowski, Kacper Popik.

Pierwszy mecz 3:1 dla Aluron Virtu Wary. Siatkarze z Zawiercia zajęli dziewiąte, a Cerrad Czarni dziesiąte miejsce w PlusLidze.