Polsat Boxing Night: Balski pokonał twardego Rosjanina

Sporty walki

Adam Balski (12-0, 8 KO) pokonał Denisa Gracheva (16-7-1, 9 KO) podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Sędziowie punktowali 97:93, 97:93, 99:91 na korzyść Polaka, który wywalczył pas Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii junior ciężkiej.

Grachev w przeszłości potrafił sprawić niespodzianki. Pokonał między innymi  Ismaiła Siłłacha (25-5, 19 KO) czy Zsolta Erdeia (34-1, 18 KO). - Lekko nie będzie, ale jestem nastawiony na zwycięstwo - mówił przed tym pojedynkiem Balski, który był uznawany za faworyta.

 

Balski od początku częściej trafiał. Rozbijanie Rosjanina  nie było jednak łatwą sprawą… W trzeciej rundzie co prawda mocniej odczuł jeden z ciosów, ale błyskawicznie doszedł do siebie.

 

W pewnym momencie Balski zaczął zapominać o podnoszeniu lewej ręki. Doświadczony Grachev zauważył to i zaczął trafiać Polaka. W szóstej rundzie Balski przyspieszył, pokazując kilka ładnych kombinacji. Był to jednak chwilowy zryw.

 

W ósmej rundzie pięściarze poszli na wojnę, wymieniając mocne ciosy. Była to najbardziej efektowna wymiana w tym pojedynku. Żaden z pięściarzy nie naruszył jednak swojego rywala na tyle, by posłać go na deski.

 

Pod koniec dziesiątej rundy Balski podkręcił tempo. Obijał z całych sił Gracheva, jednak Rosjanin twardo stał na nogach. Polak wygrał, zdobywając pas Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii junior ciężkiej.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze