Polsat Boxing Night: Jednoręki Jonak wrócił jako zwycięzca! Kontuzja jednak przeszkadzała...

Sporty walki

Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) wygrał wszystkie osiem rund w starciu z Marcosem Jesusem Cornejo (19-2, 18 KO) i dopisał 40-ste zwycięstwo w karierze. Polak miał większe problemy miał z kontuzją niż z rywalem.

Wielu kibiców zdążyło o nim zapomnieć, ale po prawie trzech latach Damian Jonak wrócił na zawodowy ring. W trakcie ceremonii ważenia przyznał, że to dzięki namowom MB Promotions zdecydował się na powrót i nie zamierzał żałować tej decyzji. Pierwotnie miał skrzyżować rękawice z Lukasem Ndafolumą, tyle że reprezentant RPA nie otrzymał wizy, przez co zastąpił go Marcos Jesus Cornejo.

Argentyńczyk po raz pierwszy walczył poza Ameryką Południową, był wielką zagadką dla wszystkich, ale nie ulegało wątpliwości, że - co podkreślał Jonak - jest twardzielem. Nie dość przecież, że stoczył 20 walk w karierze bokserskiej, to dołożył jeszcze 10 w MMA!

Po Polaku od początku nie było widać stresu. Argentyńczyk walczył na wstecznym biegu i szybko poczuł moc Jonaka, który w drugiej rundzie po raz pierwszy posłał go na deski lewym sierpowym po kapitalnym zwodzie. Pod koniec tej rundy zrobił to po raz kolejny, ale Cornejo szybko doszedł do siebie.

- Wszyscy wiedzą, że masz siłę. Uderzaj z luzu - podpowiadał narożnik Polaka po czwartej rundzie.

No i Jonak ciągle trafiał - m.in. lewym sierpowym, ale Argentyńczyk spokojnie przyjmował te ciosy i nic sobie z nich nie robił! Z czasem jednak Polak coraz rzadziej korzystał z prawej ręki, prawdopodobnie na skutek odniesionej kontuzji.  W ósmej rundzie udało  mu się trafić mocnym prawym sierpowym, co spowodowało... wielki grymas na jego twarzy! Po tym ciosie poczuł ból i zaczął się cofać, a to sprawiło, że Cornejo po raz pierwszy ruszył do przodu.

- Nie byłem w pełni sprawy, to stare kontuzje, ale to jest boks - powiedział Jonak.

Jonak nabawił się urazu prawdopodobnie w trzeciej bądź czwartej rundzie. Sędziowie nie mieli jednak wątpliwości - wszyscy punktowali 80:70 dla Polaka, który dopisał 40-ste zwycięstwo w karierze.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie