Białkowski po raz trzeci piłkarzem sezonu!

Piłka nożna
Białkowski po raz trzeci piłkarzem sezonu!
fot. PAP/EPA

Bartosz Białkowski został wybrany Piłkarzem Sezonu 2017/2018 Ipswich Town. Polak zapisał się na kartach historii klubu, bowiem nigdy wcześniej żadnemu zawodnikowi nie udało się zdobyć tej nagrody w trzech kolejnych sezonach.

Polski bramkarz może mówić o naprawdę udanym sezonie. Jego bardzo dobrą grę docenili kibice klubu z Ipswich wybierając go piłkarzem sezonu 2017/2018. Mimo, że byli już w drużynie zawodnicy, którzy otrzymali tę nagrodę więcej razy niż Białkowski, to żaden z nich nie zdołał zrobić tego aż trzy razy z rzędu. Nie jest wykluczone, że to osiągnięcie może zostać przez golkipera poprawione, bowiem jest bliski przedłużenia kontraktu z klubem.

Piłkarz przez cały sezon prezentował bardzo dobry poziom. Świadczyć o tym może fakt, że w aż dwunastu z czterdziestu dwóch ligowych spotkań zachował czyste konto. Wynik ten nie mógł zostać niezauważony przez selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałkę. Selekcjoner powołał 30-latka do drużyny narodowej.

- To było moje największe marzenie i w końcu je zrealizowałem. To dla mnie ogromne osiągnięcie. Teraz chcę pojechać na mistrzostwa świata - powiedział odbierając wyróżnienie Białkowski.

Plebiscyt jest organizowany od 1973 roku. Jego rekordzistą z czterema trofeami jest John Wark. Szkot wygrywał w sezonach 1988/1989, 1989/1990, 1991/1992 i 1993/1994.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze