W pierwszym meczu o 7. miejsce PlusLigi ONICO Warszawa pokonało na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1. Spotkanie podopieczni Stephane Antigi rozpoczęli z Wojciechem Włodarczykiem na pozycji atakującego i Jędrzejem Gruszczyńskim gotowym do wejścia w roli przyjmującego.

 

– Występ na pozycji atakującego to dla mnie coś nowego. Wiadomo, że trudno przestawić się na inną pozycję zaledwie po kilku treningach. Na szczęście zmiana w miarę się udała, mam nadzieję, że pokazałem się z dobrej strony. Tak naprawdę nie ciąży już na nas jakaś wielka presja, więc mnie też grało się trochę swobodniej i spokojniej. Fajnie, że mogłem doświadczyć nowych rzeczy, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy to dzisiejsze spotkanie – powiedział po meczu z Cuprum Lubin Wojciech Włodarczyk.

 

Statuetką dla najlepszego zawodnika meczu uhonorowany został przyjmujący ONICO Warszawa, Guillaume Samica, dla którego był to przedostatni mecz w siatkarskiej karierze.

 

– Tak naprawdę, czy Samik pokazał dziś, że czas na koniec kariery? Chyba wręcz odwrotnie – stwierdził Włodarczyk.

 

Ostatni mecz sezonu 2017/18 będzie także ostatnim spotkaniem w karierze Guillaume Samiki. Francuski przyjmujący zaliczył aż 205 meczów w barwach Francji️ i rozegrał 17 sezonów w profesjonalnych ligach siatkówki, w tym ostatnie trzy w Warszawie. Wcześniej występował także w Jastrzębskim Węglu, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i AZS Częstochowa. Łącznie w PlusLidze rozegrał 157 spotkań i zdobył 1573 punkty.

 

– Naprawdę będzie mi bardzo smutno, ponieważ od wielu, wielu lat oglądałem grę Samika i byłem pod ogromnym wrażeniem. Muszę chyba poprosić telewizję o nagranie na pamiątkę kilku jego meczów, bo nawet dzisiaj pokazał swój słynny spryt – przyznał Włodarczyk.

 

– Guillaume Samica zasługuje, aby zakończyć karierę zwycięstwem, tak po prostu musi być! Bardzo dobrze spisywał się w tym sezonie, miał znakomita karierę. Nadal na treningach prezentuje wysoką formę, więc musi pozytywnie zakończyć tę wieloletnią przygodę – powiedział trener Antiga.

 

Obaj Francuzi przez wiele lat spotykali się na siatkarskich boiskach. Byli przyjaciółmi z reprezentacji, rywalami w PlusLidze, a ostatecznie trenerem i podopiecznym w ONICO Warszawa.

 

Aby zawodnicy w dobrych nastrojach pożegnali francuskiego przyjmującego, muszą po raz trzeci w tym sezonie pokonać drużynę z Lubina. Wygrana zapewni ONICO siódmą lokatę w końcowej klasyfikacji PlusLigi, natomiast w przypadku przegranej o ostatecznej kolejności drużyn zadecyduje złoty set.

 

Spotkanie ONICO Warszawa – Cuprum Lubin zostanie rozegrane w poniedziałek 23 kwietnia o godzinie 20.00 w stołecznej hali COS Torwar. Wejścia i kasy obiektu zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Po zakończeniu spotkania  odbędzie się oficjalne pożegnanie Guillaume Samiki.

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa – Cuprum Lubin w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl (poniedziałek 23 kwietnia, godzina 20.00).